WirtualneMedia.pl

Portal o mediach, reklamie, internecie, PR
Nr 1 w Polsce

Przeczytaj też

Paweł Gajewski awansował w TVP na wicedyrektora ds. operacyjnych Telewizyjnej Agencji Informacyjnej

TVP powołała zespół ds. promocji dobrego imienia i historii Polski, na czele Mateusz Matyszkowicz

2018-02-07 A A A KOMENTARZE: 17 FORUM DRUKUJ POLEĆ

Zarząd Telewizji Polskiej podjął uchwałę o powołaniu zespołu ds. promocji dobrego imienia i historii Polski. Przewodniczącym zespołu został Mateusz Matyszkowicz, dyrektor TVP1.

Jacek Kurski, prezes Telewizji Polskiej / fot. tvp Jacek Kurski, prezes Telewizji Polskiej / fot. tvp

W komunikacie przesłanym do portalu Wirtualnemedia.pl Telewizja Polska podała, że zespół powołano „w związku z toczącą się debatą publiczną na temat historii Polski oraz ostatnimi wydarzeniami, związanymi m.in. z nowelizacją ustawy o IPN”.

- Telewizja Polska wprowadza to jako stały element swojej działalności. Wpisujemy na stałe do swojego rozumienia misji kwestie obrony dobrego imienia Państwa Polskiego oraz dbałość o prawdę historyczną o II wojnie światowej. Tym samym TVP włącza się w szerszą powinność wszystkich instytucji publicznych do obrony dobrego imienia Polski w kraju i na świecie - komentuje Jacek Kurski.

Jako zadania nowego zespołu wymieniono m.in. wyszukiwanie, kreowanie i rozpowszechnianie unikatowych treści, promujących Polskę, np. filmów fabularnych, dokumentalnych, reportaży; inicjatywa w zakresie własnej produkcji fabularnej i dokumentalnej promującej historię Polski; koordynowanie programów informacyjnych pod kątem promocji historii Polski, a także współpraca międzynarodowa w obszarze tworzenia treści promujących historię państwa polskiego i kształtowania jego pozytywnego wizerunku.

Zespół odpowiadać będzie również za współpracę z mediami oraz instytucjami publicznymi w zakresie promocji historii naszego kraju.

Przewodniczącym zespołu został Mateusz Matyszkowicz, dyrektor TVP1, który od marca ma w TVP zarządzać nowo utworzonym biurem programowym.

Autor: tw

Wiecej informacji: Telewizja Polska, Jacek Kurski, Mateusz Matyszkowicz

Komentarze (17) Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl

  reklama

POPULARNE

Zobacz więcej

Newsletter

Praca - WirtualneMedia