WirtualneMedia.pl

Portal o mediach, reklamie, internecie, PR
Nr 1 w Polsce

Przeczytaj też

TVP rozpoczęła audyt w TAI, chodzi o kryptoreklamę „Gazety Polskiej” na paskach TVP Info

Gorący temat

Snapchat pozwoli dzielić się Discover Stories poza aplikacją - poprzez linki do serwisu www

0

Związkowcy zaniepokojeni zwolnieniami w TVP3 Poznań i niższymi wynagrodzeniami niż w centrali

2017-10-07 A A A KOMENTARZE: 6 FORUM DRUKUJ POLEĆ

Związek zawodowy pracowników TVP „Wizja” wyraził zaniepokojenie informacjami o zwolnieniach w poznańskim ośrodku Telewizji Polskiej kilku dziennikarzy i wydawców programu „Teleskop”. „Wizja” alarmuje też, że w oddziałach regionalnych firmy pracownicy za takie same obowiązki otrzymują dużo niższe wynagrodzenia niż w centrali.

Siedziba Telewizji Polskiej, fot. PAP / Paweł Kula Siedziba Telewizji Polskiej, fot. PAP / Paweł Kula

Pod koniec września br. w poznańskiej „Gazecie Wyborczej” ukazała się informacja o zwolnieniach w tamtejszym regionalnym oddziale TVP. Pracę stracił Dariusz Klincewicz, wydawca informacyjnego programu „Teleskop”. Wraz z nim zwolniono jeszcze trzech reporterów tego programu: Krzysztofa Czuba, Piotra Wielickiego i Krzysztofa Skrzypka. Dwóch kolejnych (wydawczynię Dorotę Knopp-Dolatę oraz prezentera Dariusza Nowakowskiego) odsunięto od programu.

 

Według nieoficjalnych ustaleń decyzję o zwolnieniach podjął Roman Wawrzyniak, szef „Teleskopu”. - Zwolnieni nie zajmowali się tematami politycznymi, nie mieli okazali, by czymś podpaść. Jedyne wytłumaczenie, jakie nam przychodzi do głowy: nie dawali rękojmi ślepego posłuszeństwa. Wszyscy pracowali w telewizji przed „dobrą zmianą” - powiedział poznańskiej „Gazecie Wyborczej” anonimowy pracownik TVP3 Poznań.

Nowym wydawcą „Teleskopu” został Maciej Sawicki, pracujący od kilku lat w poznańskim ośrodku TVP. Ostatnio - jak napisała „GW” - przygotowywał materiały polityczne, uderzające w prezydenta poznania, Jacka Jaśkowiaka.

Wcześniej zwolniono z pracy Roberta Chodyłę, reportera z ponad 20-letnim stażem. Pretekstem było to, że relacjonował na żywo dyskusję na temat poznańskiego zoo. TVP Poznań twierdzi, że dziennikarz nie powinien tego robić, bo jego żona jest rzecznikiem zoo.

Teraz sprawą zwolnień w poznańskim ośrodku publicznej telewizji zajęli się członkowie zarządu Związku Zawodowego Pracowników Twórczych i Technicznych Mediów Polskich „Wizja”. W komunikacie po zebraniu napisali, że wyrażają „zaniepokojenie informacjami prasowymi o zwolnieniach dziennikarzy w Oddziale TVP w Poznaniu”. Sprawa ma być wyjaśniona i przedstawiona członkom zarządu „Wizji”.

Związkowców niepokoi jeszcze jedna kwestia dotycząca wszystkich oddziałów regionalnych Telewizji Polskiej. „Wizja” alarmuje, że rozpiętość wynagrodzeń za te same czynności w oddziałach i warszawskiej centrali TVP dochodzi nawet do 70  procent, na niekorzyść regionalnych ośrodków. Wkrótce mają rozpocząć się rozmowy w tej sprawie z zarządem Telewizji Polskiej.

TVP nie odpowiedziała nam na pytania, dotyczące zwolnień w TVP3 Poznań.

Autor: jk

Wiecej informacji: TVP3 Poznań, Teleskop, Telewizja Polska, Wizja

Komentarze (6) Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl

  reklama

POPULARNE

Zobacz więcej

Newsletter

Praca - WirtualneMedia