Twitter planuje funkcję edytowania wpisów po publikacji

Jack Dorsey, szef Twittera, przyznał, że serwis rozważa wprowadzenie funkcji pozwalającej użytkownikom na edytowanie ich własnych tweetów po publikacji. Nowej funkcjonalności społeczność Twittera domaga się od dawna, nie wiadomo jednak, jak dokładnie będzie wyglądała edycja postów.

ps
ps
Udostępnij artykuł:

Swoje oczekiwania dotyczące możliwości edycji tweetów użytkownicy Twittera wyrazili ponownie w ankiecie opublikowanej przez Jacka Dorseya, szefa serwisu. Zapytał on społeczność Twittera jakich najważniejszych zmian oczekuje ona w funkcjonowaniu tej platformy w 2017 r. Wprowadzenie funkcji zmiany treści opublikowanych już wpisów pojawiło się na jednym z czołowych miejsc listy.

Wcześniej internauci obecni na Twitterze także domagali się możliwości szybkiej zmiany treści opublikowanych tweetów dopytując o nią przy każdej zapowiedzi serwisu wprowadzenia kolejnych nowości. Użytkownicy podkreślali m.in., że nowa funkcja edycji może się przyczynić do walki z coraz powszechniejszą dezinformacją w internecie dzięki możliwości sprawnego poprawiania pomyłek we wpisach.

Wydaje się, że szef Twittera jest coraz bardziej skłonny do odpowiedzi na oczekiwania użytkowników. Potwierdził to m.in. podczas jednej z ostatnich dyskusji online ze społecznością serwisu. Dorsey w kilku tweetach przyznał, że wprowadzenie funkcji edycji opublikowanych treści jest jedną z najważniejszych potrzeb na platformie. Podkreślił też, że taka możliwość powinna być dostępna dla wszystkich, a nie tylko wybranych użytkowników.

Jednocześnie w dyskusji pojawiła się kwestia tego w jaki sposób funkcja edycji miałaby działać na kontach użytkowników. Dorsey nie wie jeszcze, czy taka możliwość miałaby być dostępna dla autora wpisu jedynie przez krótki czas po publikacji, czy też bez ograniczeń czasowych. Zaznaczył, że decyzja w tej sprawie będzie miała poważne znaczenie dla procesu implementacji narzędzia. Szef Twittera zapowiedział także, że edycja wpisów może pojawić się już w niedalekiej przyszłości, nie zdradził jednak konkretnych terminów.

ps
Autor artykułu:
ps
Author widget background

PRACA.WIRTUALNEMEDIA.PL

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Zmarł Rafał Kołsut. Jako dziecko był gwiazdą "Ziarna"

Zmarł Rafał Kołsut. Jako dziecko był gwiazdą "Ziarna"

Ziętara zginął, bo był dziennikarzem. Kto i dlaczego straszy teraz media, które o tym piszą?

Ziętara zginął, bo był dziennikarzem. Kto i dlaczego straszy teraz media, które o tym piszą?

KRRiT przedłuża koncesje. Chodzi m.in. o stacje Polsatu i Canal+

KRRiT przedłuża koncesje. Chodzi m.in. o stacje Polsatu i Canal+

Polsat Box udostępnił za darmo wiele kanałów

Polsat Box udostępnił za darmo wiele kanałów

Współpracownica Agory bez pieniędzy po porodzie? Firma odpowiada "Solidarności"

Współpracownica Agory bez pieniędzy po porodzie? Firma odpowiada "Solidarności"

KRRiT zaakceptowała plany mediów publicznych. Co z likwidacją kanałów TVP?

KRRiT zaakceptowała plany mediów publicznych. Co z likwidacją kanałów TVP?