WirtualneMedia.pl

Portal o mediach, reklamie, internecie, PR
Nr 1 w Polsce

Przeczytaj też

Eurosport przygotowało wirtualne studio olimpijskie „The Cube”. Darmowy dostęp do Eurosport Player

Gorący temat

Piotr Gliński: Polska Fundacja Narodowa robi dużo, krytykują ją dziennikarscy „wujkowie dobra rada”

0

Twitter z 330 mln użytkowników. Dzięki obniżeniu wydatków na marketing i badania ma pierwszy zysk kwartalny

2018-02-09 A A A KOMENTARZE: 1 FORUM DRUKUJ POLEĆ

W IV kwartale 2017 roku Twitter zanotował przychody wyższe rok do roku o 2 procent, a także po raz pierwszy osiągnął kwartalny zysk netto (wynoszący 91 milionów dolarów). Obecnie z portalu korzysta na całym świecie 330 milionów użytkowników miesięcznie.

Twitter z 330 mln użytkowników. Dzięki obniżeniu wydatków na marketing i badania ma pierwszy zysk kwartalny

Według danych opublikowanych przez Twittera w IV kwartale ub.r. przychody spółki osiągnęły kwotę 731,6 mln dol., co oznacza wzrost rok do roku o 2 proc. Istotniejsza jest jednak informacja o tym, że po raz pierwszy w swojej historii Twitter zanotował kwartalny zysk netto na poziomie 91,1 mln dol., podczas gdy w analogicznym okresie rok wcześniej firma raportowała stratę w wysokości 167,1 mln dol.

W skali całego roku Twitter nadal ma ujemny wynik netto, ale znacznie mniejszy - w 2016 roku zanotował 456,9 mln dolarów straty, a w ub.r. - 108,1 mln dolarów.

Poprawa wyniku netto serwisu wynika głównie z ograniczenia kosztów - w całym ub.r. zmalały one z 2,9 do 2,4 mld dolarów, a w samym czwartym kwartale - z 860,8 do 621,5 mln dolarów. Twitter ograniczył wszystkie podstawowe rodzaje wydatków: na sprzedaż i marketing, badania i rozwój oraz nakłady określone jako związane z pozyskiwaniem wpływów.

Głównym źródłem przychodów Twittera w IV kwartale ub.r. były wpływy reklamowe w wysokości 644 mln dol., co oznacza niewielki wzrost rok do roku o 1 proc. W całym 2017 r. Twitter wykazał przychody w kwocie 2,4 mld dol. oraz stratę netto w wysokości 108 mln dol.

Niezmiennie ponad połowę swoich przychodów reklamowych Twitter osiąga w USA.

Obecnie z Twittera korzysta miesięcznie 330 mln użytkowników, 68 mln z nich to mieszkańcy USA, a 262 to internauci mieszkający w innych krajach. Twitter podaje, że w IV kwartale ub.r. liczba użytkowników korzystających z serwisu codziennie wzrosła o 12 proc. rok do roku.

Po ujawnieniu wyników kwartalnych i rocznych akcje Twittera na nowojorskiej giełdzie wzrosły o 15 proc.

Autor: ps

Wiecej informacji: Twitter, zysk, wyniki

Komentarze (1) Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl

  reklama

POPULARNE

Zobacz więcej

Newsletter

Praca - WirtualneMedia