WirtualneMedia.pl

Portal o mediach, reklamie, internecie, PR
Nr 1 w Polsce

Przeczytaj też

LG 360 Cam współpracuje z Google Street View (wideo)

Twórca platformy 4chan pomoże ratować Google+

2016-03-09 A A A KOMENTARZE: 6 FORUM DRUKUJ POLEĆ

Chris Poole, założyciel i wieloletni szef platformy społecznościowej 4chan został zaangażowany przez Google. Ma pomóc w ratowaniu serwisu Google+, który przeżywa coraz poważniejsze kłopoty.

Twórca platformy 4chan pomoże ratować Google+

Chris Poole stworzył społecznościowy serwis 4chan ponad 10 lat temu, gdy był 15-latkiem. W ciągu dekady udało mu się przyciągnąć do tej platformy ponad 20 mln użytkowników miesięcznie.

W ub.r. Poole sprzedał 4chan, który od dłuższego czasu nie miał dobrej prasy, szczególnie po tym, jak pojawiły się w nim nagie zdjęcia celebrytek wykradzione wcześniej z iCloud .

Teraz okazuje się, że talentem Poole’a w branży mediów społecznościowych zainteresował się koncern Google, który zaangażował twórcę 4chan. Poinformował o tym na Twitterze Bradley Horowitz, wiceprezes Google odpowiedzialny za dział Photos and Streams.


Poole wszedł w skład zespołu nadzorującego rozwój platformy Google+, która ostatnio przeżywa spore problemy i lawinowo traci użytkowników, także w Polsce. Co prawda w połowie ub.r. eksperci social media w rozmowach z serwisem Wirtualnemedia.pl podkreślali, że Google+ jeszcze nie umarł, nie ulega jednak wątpliwości, że koncepcja dalszej obecności tej platformy na rynku wymaga świeżej krwi i nowych pomysłów. A to właśnie ma zapewnić Google+ Poole.

Twórca 4chan na swoim blogu nie ukrywa entuzjazmu, z jakim podchodzi do nowego zawodowego wyzwania. - Nie mogę się doczekać możliwości podzielenia się kilkunastoletnim doświadczeniem w budowaniu internetowych społeczności i rozpoczęcia kolejnego etapu kariery w tak niesamowitej firmie jak Google - przyznaje Poole.

Autor: ps

Wiecej informacji: Google+, Google, 4chan, Chris Poole

  reklama

POPULARNE

Zobacz więcej

Newsletter

Praca - WirtualneMedia