WirtualneMedia.pl

Portal o mediach, reklamie, internecie, PR
Nr 1 w Polsce

Przeczytaj też

Marcin Gutowski rozstał się z radiową Trójką

Gorący temat

Wiktor Świetlik odpowiada Janowi Pospieszalskiemu: Trójka nie upycha polskiej muzyki po nocy, w prime timie jest jej 69 proc.

0

„Informator ekonomiczny” od 25 lat na antenie Trójki. „Staramy się nadążać za zmianami”

2017-10-12 A A A KOMENTARZE: 7 FORUM DRUKUJ POLEĆ

Audycja „Informator ekonomiczny”, która jest nadawana przez Program 3 Polskiego Radia, kończy 25 lat. Z tej okazji w czwartek, 12 października zostanie nadane specjalne jej wydanie, a stacja z ul. Myśliwieckiej poświęci audycji oraz jej autorowi czas w popołudniowym wydaniu „Zapraszamy do Trójki".

Wiktor Legowicz Wiktor Legowicz

Audycję wymyślił i od samego początku (1992 rok) prowadzi (jako jeden z kilku dziennikarzy) Wiktor Legowicz - dziennikarz gospodarczy, komentator, były dyrektor programowy i wicedyrektor Trójki. Z Polski Radiem związany jest od 1970 roku.

„Informator..” to przegląd wydarzeń ekonomiczno-gospodarczych w Polsce, Europie i na całym świecie (przedstawianych pod kątem interesów i potrzeb każdego słuchacza), ale również poradnik jak i w co inwestować pieniądze, jak sobie radzić w życiu czy prowadzić własną firmę.

- Latem 1992 roku podszedł do mnie na korytarzu na Myśliwieckiej Jacek Ejsmond, jej ówczesny dyrektor. Zapytał mimochodem, czy nie mógłbym przygotować magazynu gospodarczego, w którym prostym językiem opowiadalibyśmy słuchaczom o ekonomii i wyjaśniali jej zawiłości. Wykorzystałem więc moje pedagogiczne wykształcenie, zrobiłem próbną audycję, tzw. „zerówkę”, która spodobała się dyrektorowi i ruszyliśmy - opowiada Legowicz.

„Informator ekonomiczny” emitowany jest na antenie od poniedziałku do czwartku o godz. 9.30. Przygotowywany jest przez Wiktora Legowicza i innych dziennikarzy gospodarczych Trójki: Patrycjusza Wyżgę, Pawła Sołtysa i Arkadiusza Ekierta. - Staramy się nadążać za zmieniającym się światem, przyśpieszeniem w technologiach, w tym np. w bankowości czy mikroekonomii - uzupełnia Wiktor Legowicz.

Według badania Radio Track w okresie od czerwca do sierpnia br. udział Trójki w rynku słuchalności wyniósł 6,7 proc.

Autor: jk

Wiecej informacji: Informator ekonomiczny, Trójka, Wiktor Legowicz

Komentarze (7) Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl

  reklama

POPULARNE

Zobacz więcej

Newsletter

Praca - WirtualneMedia