WirtualneMedia.pl

Portal o mediach, reklamie, internecie, PR
Nr 1 w Polsce

Przeczytaj też

Google zmienia AdWords: certyfikacje, wyszukiwarka i API

Wirtualna klawiatura w Google

2010-05-04 A A A KOMENTARZE: 0 FORUM DRUKUJ POLEĆ

Google umieściło w swojej wyszukiwarce wirtualną klawiaturę, która ma pomóc użytkownikom w przypadku gdy ich tradycyjna klawiatura przestanie działać lub gdy chcą oni wpisać zapytanie we własnym języku.

Przeprowadzone przez firmę badanie wykazało, że wielu użytkowników woli wpisywać zapytania we własnym języku, ale ma z tym problemy korzystając z wyszukiwarki Google. Uciekali się oni do takich rozwiązań jak kopiowanie tekstu z innych stron czy też internetowych translatorów.

Dla takich osób internetowy gigant umieścił w swojej usłudze wirtualną klawiaturę, która została zintegrowana z 35 językami: albańskim, arabskim, armeńskim, baskijskim, białoruskim, bośniackim, bułgarskim, katalońskim, chorwackim, czeskim, fińskim, galicyjskim, gruzińskim, greckim, hebrajskim, hindi, węgierskim, islandzkim, kazaskim, kirgiskim, macedońskim, malayalam, mongolskim, perskim, polskim, rosyjskim, serbskim, słowackim, słoweńskim, szwedzkim, tatarskim, tajskim, tureckim, ukraińskim oraz uzbeckim.

Gdy użytkownik korzysta z Google w jednym z powyższych języków, zarówno na głównej witrynie jak i na stronie z wynikami, zaraz obok pola wyszukiwania wyświetla mu się specjalna ikona. Po kliknięciu w nią pokazuje się wirtualna klawiatura w danym języku, a tekst można wpisywać klikając myszką w poszczególne klawisze lub wciskając odpowiednie klawisze na tradycyjnej klawiaturze.

Autor: tw

Wiecej informacji: wirtualna klawiatura, Google, tradycyjna klawiatura, klawiatura

Fotoreportaże

Komentarze Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl

  reklama

POPULARNE

Zobacz więcej

Newsletter

Monitoring mediów

Zobacz więcej

Tylko u nas

Zobacz więcej

Jedynki

Zobacz więcej w serwisie JEDYNKI