SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google RSS Twitter

Wirtualna klawiatura w Google

Google umieściło w swojej wyszukiwarce wirtualną klawiaturę, która ma pomóc użytkownikom w przypadku gdy ich tradycyjna klawiatura przestanie działać lub gdy chcą oni wpisać zapytanie we własnym języku.

Wirtualna klawiatura w Google

Przeprowadzone przez firmę badanie wykazało, że wielu użytkowników woli wpisywać zapytania we własnym języku, ale ma z tym problemy korzystając z wyszukiwarki Google. Uciekali się oni do takich rozwiązań jak kopiowanie tekstu z innych stron czy też internetowych translatorów.

Dla takich osób internetowy gigant umieścił w swojej usłudze wirtualną klawiaturę, która została zintegrowana z 35 językami: albańskim, arabskim, armeńskim, baskijskim, białoruskim, bośniackim, bułgarskim, katalońskim, chorwackim, czeskim, fińskim, galicyjskim, gruzińskim, greckim, hebrajskim, hindi, węgierskim, islandzkim, kazaskim, kirgiskim, macedońskim, malayalam, mongolskim, perskim, polskim, rosyjskim, serbskim, słowackim, słoweńskim, szwedzkim, tatarskim, tajskim, tureckim, ukraińskim oraz uzbeckim.

Gdy użytkownik korzysta z Google w jednym z powyższych języków, zarówno na głównej witrynie jak i na stronie z wynikami, zaraz obok pola wyszukiwania wyświetla mu się specjalna ikona. Po kliknięciu w nią pokazuje się wirtualna klawiatura w danym języku, a tekst można wpisywać klikając myszką w poszczególne klawisze lub wciskając odpowiednie klawisze na tradycyjnej klawiaturze.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Wirtualna klawiatura w Google

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
Zobacz więcej w kategorii: Reklamy / Marketing