SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google RSS Twitter

Wirtualna Polska chce przeprosin za „parówkowe szambo Machały”. Michał Karnowski: mam prawo do obrzydzenia

Wirtualna Polska żąda przeprosin od Michała Karnowskiego za słowa, jakich użył w niedzielę pod adresem portalu w twitterowym wpisie. Karnowski określił WP m.in. jako „parówkowe szambo Machały”. - Mam prawo do własnego obrzydzenia i umiem tego prawa bronić - mówi nam publicysta „Sieci”.

Michał Karnowski, fot. Fratria Article

W wigilijną niedzielę Wirtualna Polska zamieściła tekst, w którym wytknęła Jackowi Karnowskiemu robienie zakupów tego dnia. Szybko okazało się jednak, że to Michał Karnowski, a nie jego brat bliźniak, widnieje na zdjęciu przy artykule. Tekst poprawiono, a Michał Karnowski skomentował go na Twitterze: „Przykro, że moje nazwisko pojawiło się w tym parówkowym szambie Machały”.

Wirtualna Polska wysłała do Karnowskiego list z żądaniem, by przeprosił na Twitterze za niektóre stwierdzenia. - Słowa, którymi posłużył się Michał Karnowski, nie mieszczą się w dopuszczalnych granicach debaty publicznej. Dziennikarz naruszył nasze dobra osobiste (art. 23 i 24 w zw. z art. 43 Kodeksu Cywilnego) i dopuścił się czynu nieuczciwej konkurencji (art. 3 i nast. ustawy z dnia 6 kwietnia 1993 roku o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji) - wyliczono w liście zamieszczonym na WP.pl.

- Chcemy, by dziennikarz opublikował na Twitterze przeprosiny i zaniechał działań, które naruszają dobra osobiste Wirtualnej Polski. Mamy nadzieję, że zakończymy sprawę polubownie i nie będziemy zmuszeni do podejmowania dalszych działań - dodano.

Jak się dowiedzieliśmy, pismo z takimi żądaniami zostało w środę wysłane do Michała Karnowskiego. - Trudno mi się odnosić do czegoś, czego nie widziałem. Żadne wezwanie do mnie nie dotarło. Wyraziłem swój niesmak pojawieniem się mojego nazwiska w zakłamanym tekście w medium, wobec którego czuję obrzydzenie. Mam prawo do własnego obrzydzenia i umiem tego prawa bronić - mówi Karnowski portalowi Wirtualnemedia.pl.

I wylicza niezgodne z prawdą jego zdaniem elementy tekstu: „Pomylenie mnie z bratem, przypisanie mi poglądów na temat zakazu handlu, których nie wyrażałem, atak na prywatność”. Karnowski nie informuje na razie, czy przeprosi Wirtualną Polskę.

Według badania Gemius/PBI w listopadzie portal WP.pl zanotował 15 mln realnych użytkowników i 2,58 mld odsłon.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Wirtualna Polska chce przeprosin za „parówkowe szambo Machały”. Michał Karnowski: mam prawo do obrzydzenia

22 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Polak
A czy WP wystosowała artykuł przepraszający wobec bliźniaka, którego pomówili o wizytę w tym sklepie. Bo sama zmiana nazwy imienia, to chyba mało. A jeśli wystarczy, to niech ten Karnowski teraz zmieni tekst twitta i po sprawie.
29 16
odpowiedź
User
gość
Zaraz, czyli on nie krytykował zakazu handlu, tylko brat, którego w tym sklepie nie było? Tak mam to rozumieć? A mimo tego tekst dalej wisi?
24 9
odpowiedź
User
sokrates
Czy chodzi o ten tweet zamieszczony w tekście? Skąd wiadomo, że chodzi o WP, skoro nie ma tam o tym słowa?
18 9
odpowiedź
User
PK
Źdźbło w oku bliźniego widzisz, a belki w swoim nie dostrzegasz - Lepiej niech w redakcji Wirtualnej Polski zerkną jak wygląda ich portal.
27 13
odpowiedź
User
zSieci-doSieci
stanowisko portalu braci k w temacie handlu w niedzielę jest powszechnie znane. to teraz będziemy udawać, że to nie ja, tylko brat, więc choć podpisuję się pod tymi poglądami na co dzień, to w tej sytuacji się nie podpisuję? :) boli, bo złapani na hipokryzji, brawo wp.
26 18
odpowiedź
User
Ja
Karnowski: "Mam prawo do własnego obrzydzenia".
Oczywiście. Przy każdym spojrzeniu w lustro.
37 25
odpowiedź
User
YKK
Co to za dziwne czasy w których komunista nazywa innych komunistami, złodziej oskarża niewinnego o kradzież, a rynsztok twierdzi, że to inni są marginesem społecznym czy tam inną cienką kiełbaską z mielonego mięsa.
23 5
odpowiedź
User
sin
dobre pytanie: czy hipokryta ma prawo do obrzydzenia?
18 10
odpowiedź
User
rozbawiony socjalistami z piSSu
Obie karnowFskie mogą teraz wszystko. Takie realia postrzeczywistości neobolszewickiej.
W świecie realnym taki śmieć winien już nigdy więcej nie wypłynąć. Ale to pisowskie standardy.
Na szczęście minie szybko.
16 14
odpowiedź
User
wlad
A więc WP wstydzi się swojej parówatości.
27 13
odpowiedź
Zobacz więcej w kategorii: Reklamy / Marketing