WirtualneMedia.pl

Portal o mediach, reklamie, internecie, PR
Nr 1 w Polsce

Przeczytaj też

Kpiny z Człowieka Wolności „Sieci”. Warzecha: żenada i wazelina, Karnowski: obrażasz dzielnego człowieka jakim jest Przyłębska

Wirtualna Polska chce przeprosin za „parówkowe szambo Machały”. Michał Karnowski: mam prawo do obrzydzenia

2017-12-28 A A A KOMENTARZE: 22 FORUM DRUKUJ POLEĆ

Wirtualna Polska żąda przeprosin od Michała Karnowskiego za słowa, jakich użył w niedzielę pod adresem portalu w twitterowym wpisie. Karnowski określił WP m.in. jako „parówkowe szambo Machały”. - Mam prawo do własnego obrzydzenia i umiem tego prawa bronić - mówi nam publicysta „Sieci”.

Michał Karnowski, fot. Fratria Michał Karnowski, fot. Fratria

W wigilijną niedzielę Wirtualna Polska zamieściła tekst, w którym wytknęła Jackowi Karnowskiemu robienie zakupów tego dnia. Szybko okazało się jednak, że to Michał Karnowski, a nie jego brat bliźniak, widnieje na zdjęciu przy artykule. Tekst poprawiono, a Michał Karnowski skomentował go na Twitterze: „Przykro, że moje nazwisko pojawiło się w tym parówkowym szambie Machały”.

Wirtualna Polska wysłała do Karnowskiego list z żądaniem, by przeprosił na Twitterze za niektóre stwierdzenia. - Słowa, którymi posłużył się Michał Karnowski, nie mieszczą się w dopuszczalnych granicach debaty publicznej. Dziennikarz naruszył nasze dobra osobiste (art. 23 i 24 w zw. z art. 43 Kodeksu Cywilnego) i dopuścił się czynu nieuczciwej konkurencji (art. 3 i nast. ustawy z dnia 6 kwietnia 1993 roku o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji) - wyliczono w liście zamieszczonym na WP.pl.

- Chcemy, by dziennikarz opublikował na Twitterze przeprosiny i zaniechał działań, które naruszają dobra osobiste Wirtualnej Polski. Mamy nadzieję, że zakończymy sprawę polubownie i nie będziemy zmuszeni do podejmowania dalszych działań - dodano.

Jak się dowiedzieliśmy, pismo z takimi żądaniami zostało w środę wysłane do Michała Karnowskiego. - Trudno mi się odnosić do czegoś, czego nie widziałem. Żadne wezwanie do mnie nie dotarło. Wyraziłem swój niesmak pojawieniem się mojego nazwiska w zakłamanym tekście w medium, wobec którego czuję obrzydzenie. Mam prawo do własnego obrzydzenia i umiem tego prawa bronić - mówi Karnowski portalowi Wirtualnemedia.pl.

I wylicza niezgodne z prawdą jego zdaniem elementy tekstu: „Pomylenie mnie z bratem, przypisanie mi poglądów na temat zakazu handlu, których nie wyrażałem, atak na prywatność”. Karnowski nie informuje na razie, czy przeprosi Wirtualną Polskę.

Według badania Gemius/PBI w listopadzie portal WP.pl zanotował 15 mln realnych użytkowników i 2,58 mld odsłon.

Autor: jk

Wiecej informacji: Wirtualna Polska, Michał Karnowski

Komentarze (22) Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl

  reklama

POPULARNE

Zobacz więcej

Newsletter

Praca - WirtualneMedia