WirtualneMedia.pl

Portal o mediach, reklamie, internecie, PR
Nr 1 w Polsce

Przeczytaj też

Paul McCartney na otwarciu Olimpiady w Londynie

XXX Igrzyska Olimpijskie Londyn 2012: wykaz komentatorów TVP i startów Polaków

2012-07-12 A A A KOMENTARZE: 8 FORUM DRUKUJ POLEĆ

750 godzin zajmą na antenach Telewizji Polskiej transmisje z XXX Igrzysk Olimpijskich w Londynie. Przedstawiamy wykaz komentatorów imprezy oraz terminarz startu polskich sportowców.

Londyn 2012

Igrzyska transmitować będą stacje TVP1, TVP2, TVP Info, TVP Sport i TVP HD. Każdy start polskiego zawodnika - czy w eliminacjach, czy fazie pucharowej bądź finałowej - zostanie pokazany na żywo na antenie otwartej. Jeśli rywalizacja Polaków będzie się pokrywać - wtedy zawody będzie można także oglądać w TVP Info bądź TVP Sport. Relacje z Londynu będą też w internecie na stronie sport.tvp.pl (więcej na ten temat).

Ramowy plan transmisji w antenach otwartych:
• 09.30 - 11.45 TVP1/TVP1 HD
• 11.45 - 15.20 TVP2/TVP2 HD
• 15.20 - 16.45 TVP1/TVP1 HD (1, 3, 6 i 10.8 do 18.40)
• 16.45 - 20.15 TVP2/TVP2 HD (1, 3, 6 i 10.8 od 18.40 do 22.45)
• 20.15 - 22.45 TVP1/TVP1 HD

Komentatorzy Telewizji Polskiej:
Włodzimierz Szaranowicz (szef ekipy TVP): ceremonie otwarcia i zamknięcia, lekka atletyka
Przemysław Babiarz - ceremonie otwarcia i zamknięcia, pływanie, lekka atletyka
Piotr Dębowski - siatkówka, tenis stołowy
Waldemar Heflich - żeglarstwo
Bartłomiej Heller - siatkówka plażowa
Maciej Iwański - piłka ręczna, piłka nożna
Jacek Jońca - tenis, tenis stołowy
Marek Jóźwik - lekka atletyka, kajakarstwo górskie
Jacek Laskowski - siatkówka, piłka ręczna, piłka nożna
Ryszard Łabędź - szermierka, koszykówka, łucznictwo
Ireneusz Nawara - gimnastyka sportowa
Janusz Pindera - boks
Piotr Sobczyński - ceremonie otwarcia i zamknięcia, koszykówka, triathlon, hokej na trawie
Bogusław Solecki - zapasy, judo
Sebastian Szczęsny - podnoszenie ciężarów
Dariusz Szpakowski - kajakarstwo, wioślarstwo, piłka nożna
Mariusz Szyszko - siatkówka
Marek Rudziński - lekka atletyka, koszykówka
Krzysztof Wyrzykowski – kolarstwo
 
Reporterzy:
Justyna Szubert-Kotomska, Aleksander Dzięciołowski, Bartosz Heller, Grzegorz Mędrzejewski i Sebastian Parfjanowicz.


Mecze siatkarzy:
29 lipca (niedziela) - godz. 21.00: Włochy - Polska
31 lipca (wtorek), godz. 12.30: Polska - Bułgaria
2 sierpnia (czwartek), godz. 17.45: Polska - Argentyna
4 sierpnia (sobota), godz. 12.30: Polska - Wielka Brytania
6 sierpnia (poniedziałek), godz. 10.30: Polska - Australia
8 sierpnia (środa), godz. 15, 17, 20.30 lub 22.20 - 1/4 finału
10 sierpnia (piątek), godz. 16.00 i 20.30 - 1/2 finału
12 sierpnia (niedziela), godz. 10.30 - mecz o brązowy medal
12 sierpnia (niedziela), godz. 14.00 - mecz o złoty medal

Terminarz startów Polaków:
Konrad Czerniak (pływanie, 100 m stylem motylkowym): Eliminacje, półfinały (2.8), finał (3.8)
Marcin Dołęga (podnoszenie ciężarów, 105 kg): 6.8
Paweł Fajdek (LA, rzut młotem): Eliminacje (3.8), finał (5.8)
Magdalena Fularczyk, Julia Michalska (wioślarstwo; dwójka podwójna):Eliminacje (30.7), repasaże (31.7), finał (3.8)
Sylwia Gruchała (szermierka, floret indywidualnie): 28.7
Sylwia Gruchała, Karolina Chlewińska, Martyna Synoradzka, Małgorzata Wojtkowiak (szermierka, floret drużynowo): 2.8
Damian Janikowski (zapasy, styl klasyczny, 84 kg): 6.8
Radosław Kawęcki (pływanie, 200 m stylem grzbietowym):Eliminacje, półfinały (1.8), finał (2.8)
Marek Kolbowicz, Adam Korol, Konrad Wasielewski, Michał Jeliński (wioślarstwo, czwórka podwójna): Eliminacje (28.7), repasaże (30.7), półfinały (1.8), finał (3.8)
Paweł Korzeniowski (pływanie, 200 m stylem motylkowym):Eliminacje, półfinały (30.7), finał (31.7)
Adam Kszczot, Marcin Lewandowski (LA, 800 m): Eliminacje (6.8), półfinały (7.8), finał (9.8)
Mateusz Kusznierewicz, Dominik Życki (żeglarstwo, Star): 1 i 2. wyścig (29.7), 3. i 4. (30.7), 5. i 6. (31.8), 7. i 8. (2.8), 9. i 10. (3.8), wyścig medalowy (5.8)
Tomasz Majewski (LA, pchnięcie kulą):Eliminacje i finał (3.8)
Piotr Małachowski (LA, rzut dyskiem): Eliminacje (6.8), finał (7.8)
Przemysław Miarczyński (żeglarstwo, RS:X): 1 i 2. wyścig (31.7), 3. i 4. (1.8), 5. i 6. (2.8), 7. i 8. (4.8), 9. i 10. (5.8), wyścig medalowy (7.8)
Karolina Michalczuk (boks, waga musza): 1/8 finału (5.8), ¼ finału (6.8), półfinały (8.8), finał (9.8)
Łukasz Michalski (LA, skok o tyczce): Eliminacje (8.8), finał (10.8)
Zofia Noteci-Klepacka (żeglarstwo, RS:X): 1 i 2. wyścig (31.7), 3. i 4. (1.8), 5. i 6. (2.8), 7. i 8. (4.8), 9. i 10. (5.8), wyścig medalowy (7.8)
Mateusz Polaczyk (kajakarstwo górskie): Eliminacje (29.7), półfinał (31.7), finał (31.7)
Agnieszka Radwańska (tenis):I runda (28-29.7), II (30.7-1.8), III (1.8), ¼ finału (2.8), 1.2 finału (3.8), finał (4.8)
Anna Rogowska (LA, skok o tyczce): Eliminacje (4.8), finał (6.8)
Piotr Siemionowski (kajakarstwo, 200 m): Eliminacje (10.8), półfinał (10.8), finał (11.8)
Marta Walczykiewicz (kajakarstwo, 200 m): Eliminacje (10.8), półfinał (10.8), finał (11.8)
Anita Włodarczyk (LA, rzut młotem): Eliminacje (8.8), finał (10.8)
Maja Włoszczowska (kolarstwo górskie): 11.8
Adrian Zieliński (podnoszenie ciężarów, 85 kg): Finał (3.8)
Nadieżda Zięba, Robert Mateusiak (badminton, gra mieszana):Faza grupowa (28-31.7), ¼ finału (1.8), półfinały (2.8), finał (3.8).

Autor: pp

Wiecej informacji: XXX Igrzyska Olimpijskie Londyn 2012, XXX Igrzyska Olimpijskie, Igrzyska Olimpijskie, Londyn 2012

Fotoreportaże

  reklama

Program TV

Zobacz więcej

NAJPOPULARNIEJSZE INFORMACJE

Newsletter

Monitoring mediów

Zobacz więcej

Tylko u nas

Zobacz więcej

Blogi (482)

Dołącz do nas - załóż swojego bloga