„Czytelnia Uśmiechu” już na 45 oddziałach dziecięcych

Zakończyła się druga edycja programu „Czytelnia Uśmiechu”, organizowanego przez Fundację Kredyt Banku. Biblioteczki z wartościową literaturą dziecięcą działają już na 45 oddziałach dziecięcych.

Redakcja Wirtualne Media
Redakcja Wirtualne Media
Udostępnij artykuł:

„Czytelnia Uśmiechu” to ogólnopolski program skierowany do dzieci i młodzieży zmagających się z trudnym leczeniem i długotrwałą hospitalizacją. Jego celem jest przekazanie dzieciom przebywającym w szpitalach zestawów książek i audiobooków.

W drugiej edycji programu 120 wolontariuszy z Kredyt Banku odwiedziło kolejnych 27 oddziałów traumatologii, ortopedii i chirurgii dziecięcej, na których w jednym czasie przebywa 780 pacjentów.

- Serdecznie dziękuję wszystkim wolontariuszom. Ich bezinteresowne zaangażowanie i pomysłowość to podstawa naszego programu. Otrzymujemy wiele wyrazów wdzięczności od małych pacjentów, ich rodziców oraz dyrekcji szpitali – mówi Emilia Gromadowska prezes zarządu fundacji.

Wolontariusze z Kredyt Banku pracowali na rzecz szpitali w Białymstoku, Chorzowie, Gdańsku, Grudziądzu, Gorzowie Wielkopolskim, Katowicach, Koninie, Koszalinie, Kielcach, Krakowie, Lublinie, Łodzi, Olsztynie, Otwocku, Piekarach Śląskich, Poznaniu, Sopocie, Rzeszowie, Szczecinie, Warszawie, Wrocławiu, Częstochowie i Zabrzu. Podczas akcji zamontowali regały, ustawili na nich książki i audiobooki, bawili się z małymi pacjentami i zachęcali do korzystania z „Czytelni Uśmiechu”.

- Jesteśmy bardzo wdzięczni za owocną współpracę, dzięki której możemy umilić naszym małym pacjentom pobyt w szpitalu, który zwykle kojarzy się im jedynie z wielkim strachem i bólem. Jest nam tym bardziej miło, że to już kolejna akcja organizowana przez Państwa Fundację na terenie naszego szpitala. Trudna sytuacja w dalszym ciągu nie pozwala nam na samodzielną organizację wielu przedsięwzięć, w związku z czym pomoc i wsparcie ludzi dobrej woli jest dla nas bardzo cenne – napisał w podziękowaniu dr n. med. Dariusz Budzyński, Dyrektor Szpitala Klinicznego Nr 1 w Zabrzu.

- Bardzo dziękujemy Fundacji Kredyt Banku za podarowanie naszym dzieciakom Czytelni Uśmiechu. Jesteśmy oszołomieni bogactwem zawartych w niej książek i audiobooków. Wydania są tak piękne, że aż śmieją się do nich oczy. Dzięki nim nasi pacjenci, choć na pewien czas będą mogli znaleźć się w świecie fantazji – powiedział dr Jacek Rubik z oddziału nefrologii, transplantacji nerek i nadciśnienia tętniczego w Instytucie „Pomnik-Centrum Zdrowia Dziecka” w Warszawie.

Patronami medialnymi programu są: TVP Info, Radio Kolor 103 FM, Iplex.pl, Qlturka.pl, Świerszczyk Magazyn dla dzieci. Program wspiera też firma Blue Services, która bezpłatnie przygotowała specjalną stronę internetową www.czytelniausmiechu.pl.

grafika

PRACA.WIRTUALNEMEDIA.PL

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

"Chciałem to zrobić na antenie". Tak Kempa żegna się ze "Szkłem kontaktowym"

"Chciałem to zrobić na antenie". Tak Kempa żegna się ze "Szkłem kontaktowym"

Dziennikarz "Rzeczpospolitej" ujawnił chorobę Szymona Hołowni. "Jacku, postąpiłeś podle"

Dziennikarz "Rzeczpospolitej" ujawnił chorobę Szymona Hołowni. "Jacku, postąpiłeś podle"

Strona z filmami dla dorosłych z rekordową karą. Brytyjski regulator reaguje na nieprawidłowości

Strona z filmami dla dorosłych z rekordową karą. Brytyjski regulator reaguje na nieprawidłowości

Znamy redaktorkę naczelną polskiej edycji "Harper’s Bazaar"

Znamy redaktorkę naczelną polskiej edycji "Harper’s Bazaar"

Drożeją reklamy w Esce, Esce Rock i VOX FM

Drożeją reklamy w Esce, Esce Rock i VOX FM

DPD Polska z ogromną karą. Za naruszenie przepisów ws. danych osobowych

DPD Polska z ogromną karą. Za naruszenie przepisów ws. danych osobowych