– Sytuacja na rynku reklamy jest bardzo dobra, obserwujemy wśród marketerów tak ogólnopolskich jak i lokalnych duże zainteresowanie promocją w radiu. Szacuję, że w ubiegłym roku radiowy tort reklamowy wzrósł o 8-8,5 procent, na ten rok można ostrożnie szacować podobną dynamikę. Dodatkowo słuchalność naszych stacji jest na wysokim poziomie i stale rośnie – mówi Ewa Rosiewicz, prezes Radia ESKA SA i Dyrektor Generalna segmentu radiowego Grupy ZPR Media.
Wzrosty słuchalności stacji Grupy ZPR Media
Dodaje, że cała grupa radiowa zanotowała w 2025 roku wzrost udziału w czasie słuchania (Radio Track, Adres:Media, 11.2025-01.2026 vs 11.2024-01.2025, udział w czasie słuchania, target: wszyscy 15-75 lat).

Udział w rynku wszystkich stacji Grupy ZPR Media wynosi obecnie 13,9 proc., co oznacza wzrost o 5,3 proc. rok do roku. Wśród stacji radiowych Grupy ZPR Media najszybciej rosną: Eska Rock (+ 64,1 proc. r/r), VOX FM (+ 8,1proc.) i Eska 2 (+ 7,9 proc.). Liderem Grupy pozostaje Radio Eska z wynikiem 6,9 proc. udziału w czasie słuchania.
Od 9 marca wzrosną ceny w pakietach: Total Time, skupiającej wszystkie stacje grupy – o 5,7 proc. w porównaniu do obecnie obowiązujących cen, sieć Eska – o 4,1 proc., sieć VOX FM – o 7,1 proc., sieć Eska Rock – o 21,1 proc. (dynamiki dla pasma poniedziałek-niedziela, godz. 6-20).
To pierwsza podwyżka cen w Grupie ZPR Media od pół roku.
Przypomnijmy, że od marca drożeją też reklamy w radiowej Trójce, Grupie RMF oraz w stacjach Eurozetu i Agory.











