LUX MED przejmuje ProfMed

Grupa LUX MED nabyła pakiet 100 proc. udziałów w spółce Poluk Sp. z o.o., do której należy Przychodnia Lekarska ProfMed w Olsztynie przy ul. Jagiellońskiej. ProfMed to nowoczesny ośrodek konsultacyjno – diagnostyczno – zabiegowy. Pacjenci są przyjmowani w ramach kontraktu z NFZ, jak i komercyjnie.

Redakcja Wirtualne Media
Redakcja Wirtualne Media
Udostępnij artykuł:

W przychodni pacjenci mogą skorzystać z kompleksowej opieki lekarza rodzinnego, a także lekarzy innych specjalności, m.in.: kardiologów, chirurgów, ortopedów, ginekologów i  onkologów. Oferta obejmuje też szeroki zakres badań endoskopowych. ProfMed rozpoczął działalność w 2015 roku. Placówka zajmuje powierzchnię ok. 500 m kw. i jest wyposażona w nowoczesny sprzęt medyczny.

„Transakcja jest dowodem konsekwencji z jaką realizujemy naszą strategię umacniania pozycji Grupy LUX MED w kolejnych regionach w Polsce. Olsztyn to ważny punkt na naszej mapie inwestycji. Cieszymy się, że do naszego zespołu dołączają nowi, wysokiej klasy profesjonaliści” – mówi Anna Rulkiewicz, Prezes Grupy LUX MED.

Dla Grupy to kolejne przejęcie na przestrzeni ostatnich miesięcy. Między innymi w lutym br. roku LUX MED przejął nowoczesną pracownię rezonansu magnetycznego, zlokalizowaną na terenie Wojewódzkiego Specjalistycznego Szpitala Dziecięcego im. Stanisława Popowskiego w Olsztynie. Nowe inwestycje pozwalają znacząco rozszerzyć ofertę Grupy dla pacjentów w województwie warmińsko-mazurskim.

Grupa LUX MED jest liderem rynku prywatnych usług zdrowotnych w Polsce i częścią międzynarodowej grupy Bupa, która działa, jako ubezpieczyciel i świadczeniodawca usług medycznych na całym świecie. Grupa zapewnia pełną opiekę: ambulatoryjną, diagnostyczną, rehabilitacyjną, szpitalną i długoterminową dla ponad 1 900 000 pacjentów. Do ich dyspozycji jest ponad 200 ogólnodostępnych i przyzakładowych centrów medycznych, w tym placówki ambulatoryjne, diagnostyczne i szpitale, a także ośrodek opiekuńczo-rehabilitacyjny oraz ponad 2600 poradni partnerskich. Firma zatrudnia 14 500 osób, około 6400 lekarzy i 3800 wspierającego personelu medycznego. Grupa LUX MED jest Głównym Partnerem Medycznym Polskiego Komitetu Olimpijskiego i Głównym Partnerem Medycznym Polskiego Komitetu Paraolimpijskiego.

PRACA.WIRTUALNEMEDIA.PL

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Wakacje sposobem na realizację noworocznych postanowień? Nowa kampania Rainbow

Wakacje sposobem na realizację noworocznych postanowień? Nowa kampania Rainbow

Enyo Agency z działem Influencer Relations

Enyo Agency z działem Influencer Relations

Film "Norymberga" trafi do VOD. Udostępni go tylko jedna platforma

Film "Norymberga" trafi do VOD. Udostępni go tylko jedna platforma

Żabka ma już ponad 12 tys. sklepów. Pogoda nie ochłodziła sprzedaży

Żabka ma już ponad 12 tys. sklepów. Pogoda nie ochłodziła sprzedaży

Ile kosztuje chaos w danych? Odzyskaj uciekającą marżę dzięki innowacjom Microsoft
Materiał reklamowy

Ile kosztuje chaos w danych? Odzyskaj uciekającą marżę dzięki innowacjom Microsoft

Paramount pozywa Warner Bros. Discovery. Chce ujawnienia szczegółów umowy z Netfliksem

Paramount pozywa Warner Bros. Discovery. Chce ujawnienia szczegółów umowy z Netfliksem