Centrum Prasowe Wirtualnemedia.pl

Tekst, który zaraz przeczytasz jest informacją prasową.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za jego treść.

2014-12-17

A A A POLEĆ DRUKUJ

Nowa interpretacja tradycji

Wydawałoby się, że we współczesnych wnętrzach niełatwo znaleźć miejsce na tradycyjne dywany o skomplikowanych ornamentach i bogatej kolorystyce. Tymczasem okazuje się, że dzięki pomysłowości projektantów i architektów wnętrz mogą one zarówno budować klimat wnętrz stylowych, jak i stanowić ciekawy kontrapunkt we wnętrzach o zupełnie współczesnym charakterze.

 

Dywany to element wyposażenia o wyjątkowo długiej i bogatej tradycji. Znajduje to swoje odbicie w ich wzornictwie – zawsze w ofertach producentów będą pojawiać się wzory wywodzące się wprost od datowanych na kilka stuleci wstecz, orientalnych pierwowzorów. Czy takie dywany nadal są atrakcyjne dla współczesnego klienta? W jakich wnętrzach znajdują zastosowanie? Paradoksalnie podpowiedzi ukryta jest w historii dywanów: tak jak onegdaj używano ich by uczynić przytulnymi zimne zamkowe komnaty o surowych kamiennych murach czy osłonić ściany mrocznych kaszteli, tak dziś również „ocieplają”, choć raczej wizualnie niż dosłownie, wnętrza industrialnych loftów, minimalistycznych apartamentów, rustykalnych domów. Kobierzec o rozbudowanej ornamentyce i nasyconej, ciepłej kolorystyce będzie ciekawie kontrastował z betonową czy żywiczną posadzką, kubicznymi meblami o lśniących frontach, surowym drewnem czy cegłą. W takim otoczeniu często jest jedynym barwnym, ornamentalnym akcentem i to nie tylko nadaje mu dekoracyjną rolę, ale także skupia na nim całą uwagę.

 

Druga grupa wnętrz, gdzie zastosowanie znajdują tradycyjne kobierce to autentyczne wnętrza stylowe. Nawet dziś nie brakuje kamienic, dworków i pałacyków, których właściciele chcą zachować ich oryginalny charakter – czy to decydując się na zamieszkanie w nich,  czy też adaptując je na potrzeby niewielkich pensjonatów, hoteli czy innych obiektów. W takich wnętrzach wyposażenie musi być dopasowane do charakteru całego budynku i dotyczy to także dywanów. 

 

Bogactwo ornamentu sprawdzi się także tam, gdzie wnętrza, choć współczesne, zaskakują dekoracyjnością, gdzie w formach mebli, lamp, w  wykończeniu ścian i podłóg znajdziemy stylowe formy, wzory, detale. Tu jednak następuje pewien kompromis między tradycją, a naszymi obecnymi upodobaniami. Stylowe wnętrza dopasowuje się do naszych oczekiwań modyfikując ich kolorystykę: często staje się ona jasna lub pastelowa, wręcz monochromatyczna. Podobnej przemianie ulegają też dywany: choć ich wzory nadal są bogate, to ich kolory stają się jaśniejsze. 

 

 

 

Zapraszamy do odwiedzenia www.agnella.pl i do polubienia naszego profilu na Facebooku.

 

Kontakt:

Karolina Gajewska

Profundo PR

tel. kom. 732 256 331

tel. (22) 692 16 08

e-mail: k.gajewska@profundo.pl  

 

 

Fabryka Dywanów AGNELLA S.A.

ul. Gen. Władysława Andersa 42

15-113 Białystok

tel. +48 85 67 52 551

www.agnella.pl

Bezpłatna infolinia konsumencka: 800 12 70 74 (poniedziałek - piątek: 10:00 - 16:00)





Słowa kluczowe:dywany, tradycja, wnętrza

Tylko na WirtualneMedia.pl

Zaloguj się

Logowanie

Nie masz konta?                Zarejestruj się!

Nie pamiętasz hasła?       Odzyskaj hasło!

Galeria

PR NEWS

Społeczność Serwis społecznościowy branży mediów, reklamy, PR, badań i internetu ZAREJESTRUJ SIĘ