Sąd Arbitrażowy przy KIG zbiera opinie dot. Regulaminu Arbitrażowego

Sąd Arbitrażowy przy Krajowej Izbie Gospodarczej zachęca przedsiębiorców, pełnomocników i arbitrów, by podzielili się swoją opinią nt. Regulaminu SAKIG. Na podstawie zebranych uwag zostanie przygotowana nowelizacja dokumentu. Celem jest udoskonalenie Regulaminu, by odpowiadał potrzebom stron sporów prowadzonych przed tym sądem.

Redakcja Wirtualne Media
Redakcja Wirtualne Media
Udostępnij artykuł:

Regulamin Arbitrażowy określa m.in. zasady postępowania oraz sposób powołania arbitrów. Dokument obowiązujący w SAKIG uchwalono w 2015 r.

„Zależy nam na ciągłym doskonaleniu i podnoszeniu standardu naszych usług, dlatego chcielibyśmy zapoznać się z  Państwa opiniami dotyczącymi stosowania Regulaminu. Prosimy o przekazywanie nam uwag, komentarzy i propozycji zmian, zarówno tych o charakterze ogólnym, jak i szczegółowych, dotyczących konkretnych rozdziałów i paragrafów. Po zebraniu, przeanalizowaniu i poddaniu pod dyskusję zebranych propozycji, przygotujemy nowelizację Regulaminu, która jeszcze bardziej dostosuje go do potrzeb wszystkich użytkowników i mamy nadzieję przyczyni się do zwiększenia sprawności postępowań arbitrażowych” – mówi Agnieszka Durlik, dyrektor generalny, Sąd Arbitrażowy przy Krajowej Izbie Gospodarczej w Warszawie.

Opinię nt. Regulaminu Arbitrażowego SAKIG można przesyłać do 30 czerwca br. na adres sekretaria@sakig.pl Na stronie Sądu Arbitrażowego przy KIG znaleźć można dedykowany formularz, który ułatwi jej przygotowanie.

Sąd Arbitrażowy przy Krajowej Izbie Gospodarczej w Warszawie w tym roku kończy 70 lat. To najbardziej uznany i renomowany stały sąd polubowny w Polsce, a jego popularność w tej części Europy wciąż rośnie. Na liście arbitrów SAKIG, oprócz najlepszych polskich prawników, figurują także zagraniczni specjaliści od arbitrażu. Sąd administruje również postępowania ad hoc stosownie do Regulaminu Arbitrażowego UNCITRAL, prowadzi mediacje, zajmuje się też promocją idei arbitrażu w środowiskach akademickich i gospodarczych.

SAKIG zawarł szereg porozumień o współpracy ze znanymi na świecie instytucjami arbitrażowymi, np. z jedną z kluczowych stałych instytucji arbitrażowych świata – Chińską Międzynarodową Komisją Arbitrażu Gospodarczego i Handlowego (CIETAC). SAKIG jest członkiem  i jednym z założycieli Międzynarodowej Federacji Instytucji Arbitrażu Handlowego, członkiem Międzynarodowej Rady do Spraw Arbitrażu Handlowego, członkiem Europejskiej Grupy Arbitrażowej, Międzynarodowej Izby Handlowej (ICC) w Paryżu oraz Komitetu Specjalnego przy Europejskiej Komisji Gospodarczej w Genewie.

PRACA.WIRTUALNEMEDIA.PL

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Wakacje sposobem na realizację noworocznych postanowień? Nowa kampania Rainbow

Wakacje sposobem na realizację noworocznych postanowień? Nowa kampania Rainbow

Enyo Agency z działem Influencer Relations

Enyo Agency z działem Influencer Relations

Film "Norymberga" trafi do VOD. Udostępni go tylko jedna platforma

Film "Norymberga" trafi do VOD. Udostępni go tylko jedna platforma

Żabka ma już ponad 12 tys. sklepów. Pogoda nie ochłodziła sprzedaży

Żabka ma już ponad 12 tys. sklepów. Pogoda nie ochłodziła sprzedaży

Ile kosztuje chaos w danych? Odzyskaj uciekającą marżę dzięki innowacjom Microsoft
Materiał reklamowy

Ile kosztuje chaos w danych? Odzyskaj uciekającą marżę dzięki innowacjom Microsoft

Paramount pozywa Warner Bros. Discovery. Chce ujawnienia szczegółów umowy z Netfliksem

Paramount pozywa Warner Bros. Discovery. Chce ujawnienia szczegółów umowy z Netfliksem