Centrum Prasowe Wirtualnemedia.pl

Tekst, który zaraz przeczytasz jest informacją prasową.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za jego treść.

2017-04-13

A A A POLEĆ DRUKUJ

Wielkanoc: jak wygląda w egzotycznych krajach?

W Polsce mamy święconkę, śmigusa - dyngusa czy mazurki. W Indiach organizowane są uliczne festyny i teatry, a w Chinach w czasie Wielkanocy obchodzone jest święto zmarłych. To tylko niektóre z ciekawszych zwyczajów wielkanocnych na świecie.

Wielkanoc to najważniejsze dla chrześcijan święto upamiętniające śmierć i zmartwychwstanie Jezusa. Jej odpowiednikiem dla prawosławnych jest Pascha. W odradzanie się przyrody po zimie wierzyli także starożytni Grecy. Uważali, że nadejście wiosny związane jest z powrotem do świata żywych Adonisa, wraz z którym ziemię znów wypełnia obfitość pokarmów. Jak Pascha jest obchodzona w odległych zakątkach świata?

Australijska dynia

Z okazji Świąt Wielkiej Nocy Australijczycy mają cztery dni wolnego. Rzadko spędzają ten czas w domu, częściej niż Europejczycy podróżują. Posiłki zwykle przygotowują na grillu, przyrządzając mięso, warzywa oraz dynię. Zgodnie ze zwyczajem wielkanocnym jedzą słodkie bułeczki udekorowane symbolem krzyża. Wypieka się je razem z suszonymi owocami oraz masą czekoladową.

Meksykańskie figurki Judasza

Wielkanoc w Meksyku to najbardziej oczekiwane święto. Obchody trwają aż 14 dni! Pierwsze siedem to tzw. Święty Tydzień, drugi - Paschalny. W Wielki Piątek na ulicach odgrywane są najważniejsze sceny z życia Jezusa. Dzień później pali się figurki Judasza. Niedziela Wielkanocna jest obchodzona najhuczniej - Meksykanie biorą udział w pokazach fajerwerków oraz tańczą, a zabawy trwają do białego rana.

Indyjskie festyny i teatry

W Indiach mieszka ok 24 miliony chrześcijan. Wielkanoc jest obchodzona w stanach, w których żyje ich najwięcej, czyli Manipur, Goa, Kerala i Arunachal Pradesh. Wielki Piątek jest oficjalnym świętem w Indiach, któremu towarzyszą medytacje i zaduma. W niedzielę Rezurekcja jest odprawiana o wschodzie słońca. Mieszkańcy Półwyspu Indyjskiego chętnie obdarowują się ciastami i czekoladowymi jajkami, a także tradycyjnie piją indyjską herbatę. W uroczystości angażują się całe dzielnice chrześcijańskie. Mają wtedy miejsce liczne festyny i teatry o tematyce paschalnej. Dla dzieci organizowane są gry i zabawy.

Chińskie Święto Zmarłych

W Chinach Święta Wielkiej Nocy nie są oficjalnie obchodzone. W podobnym czasie mieszkańcy celebrują Qingming Jie, czyli Święto Czyste i Jasne. Uroczystość jest poświęcona pamięci zmarłych. Z tego względu Chińczycy, podobnie jak Polacy przed Wszystkimi Świętami, sprzątają groby i dekorują je. Wierzą, że dusze zmarłych mają takie same potrzeby jak żywi ludzie, dlatego należy pomóc im je zaspokoić.  


W dniu Qingming Jie Chińczycy zapalają świeczki, stawiają misę z rytualnym posiłkiem dla zmarłych, a także palą papierowe pieniądze i wystrzeliwują petardy. Oddają również hołd zmarłym, uderzając trzykrotnie czołem o ziemię. - Ze świętem Qingming Jie wiąże się również ceremonia picia herbaty. Ta z wiosennych zbiorów poprzedzających chińskie święto zmarłych, czyli “sprzed jasności”, uchodzi za najlepszą jakościowo i bardzo drogą. Chińczycy starają się, aby jak najwięcej suszu sprzed obchodów święta trafiło w ręce smakoszy luksusowego naparu - mówi Joanna Fijałkowska, Trade Marketing Specialist TEEKANNE.

Koncern TEEKANNE to ponad 130 lat doświadczenia w zakresie produkcji herbaty. Wykwalifikowani specjaliści nieustannie pracują nad stworzeniem kolejnych, oryginalnych wariantów smakowych herbaty, które dostarczają niezapomnianych wrażeń konsumentom w różnych zakątkach świata. Siedziba firmy TEEKANNE POLSKA mieści się w Krakowie, a główna filia znajduje się w Dusseldorfie, w Niemczech (TEEKANNE GmbH & Co. KG).W asortymencie TEEKANNE Polska znajdziemy wiele rodzajów herbat, ponad 80 różnych produktów, które można znaleźć na sklepowych półkach nie tylko w Polsce, ale też w wielu krajach europejskich.

www.teekanne.pl


dostarczył infoWire.pl




Tylko na WirtualneMedia.pl

Zaloguj się

Logowanie

Nie masz konta?                Zarejestruj się!

Nie pamiętasz hasła?       Odzyskaj hasło!

Galeria

PR NEWS

Społeczność Serwis społecznościowy branży mediów, reklamy, PR, badań i internetu ZAREJESTRUJ SIĘ