SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Dekoncentracja kapitałowa w mediach czeka na decyzję rządu. „Czwarta władza też powinna należeć do Polaków”

Przygotowane przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego warianty przepisów o dekoncentracji kapitałowej w sektorze mediów zostaną przedstawione rządowi, który wybierze opcję planowaną do wprowadzenia. - Władza według Konstytucji RP należy do obywateli, czyli do Polaków. W związku z tym ta czwarta władza - która ma bardzo duży wpływ, bo komunikuje różne rzeczy, może zmieniać nastroje społeczne - też powinna należeć do Polaków - podkreśla Paweł Lewandowski, wiceminister kultury.

Dołącz do dyskusji: Dekoncentracja kapitałowa w mediach czeka na decyzję rządu. „Czwarta władza też powinna należeć do Polaków”

24 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
prawnik
Czemu dajecie się wciągać w pułapki zakłamywanych znaczeń?
Przecież mamy polskie słowa oddające rzeczywistością treść "dekoncentracji".
Na przykład słowo "upartyjnienie" trafnie oddaje treść, słowa: "cenzura", "kłamstwo", " propaganda" zawartość upisowanych mediów, a słowa "degrengolada", "upadłość" i "likwidacja" skutki dla rozbitej prasy.
odpowiedź
User
Pytia
No to może teraz np. TVN 24 kupi Narodowy Konglomerat Medialny w składzie np. Energa, Lotos, jakiś narodowy bank, kghm, peron Włoszczowa i zaplecze w postaci od rzeczy, naturalny skok fratesów i np. ożywcza geotermia toruńska...
odpowiedź
User
prawnik
Dajecie się też wpuścić w nacjonalistyczną gadkę o władzy należącej do Polaków.
Szlachta I Rzeczypospolitej to byli prawdziwi Polacy. Z rodowodami rozpisanymi na 10 pokoleń.
I jaki jest dorobek prawny Sejmu szlacheckiego? Ile pomników prawodawstwa cywilnego w ciągu 350 lat istnienia? Jedna udana ustawa, która cokolwiek wniosła do światowej myśli prawnej... Jedna jedyna "Konstytucja o ważności zapisów" (na obecny polski: ustawa o księgach wieczystych i hipotece).
Jedna wybitna ustawa prawa cywilnego na 350 lat prawodawstwa prawdziwych Polaków.
Neminem captivabimus nie był ustawą, lecz przywilejem królewskim spisanym podczas Sejmu. Z resztą przywilejem spisanym przez Niemca po łacinie, a nadanym przez króla Litwina mówiącego... po rusku.
odpowiedź