SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Rozgłośnie komercyjne wciąż stanowczo przeciwko cyfryzacji radia

- Zbyt wysokie koszty simulcastu i konieczność zakupu przez słuchaczy specjalnych odbiorników to główne argumenty przemawiające przeciwko cyfryzacji radia - mówili przedstawiciele nadawców komercyjnych podczas posiedzenia senackiej komisji kultury i środków przekazu.

Dołącz do dyskusji: Rozgłośnie komercyjne wciąż stanowczo przeciwko cyfryzacji radia

12 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
do_Karola23
Cyfryzacja radia dopiero się zaczyna. Kiedy startowała cyfryzacja tv dekodery dvb-t były nawet 3x droższe niż obecnie. Telewizory z dvb-t weszły do sprzedaży dopiero w trakcie cyfryzacji. Na pewno nie wtedy kiedy dvb-t było dostępne z 2 nadajników. Podobnie będzie i z DAB+. W miarę wzrostu zapotrzebowania ceny spadną. A simulcast...? A simulcast to zwykły wymysł. Na co komu FM jak w DAB+ będzie 10x tyle stacji a sprzęt radiowy będzie niewiele droższy od obecnego...? Ceny sprzętu to następny mit. Już teraz znalazłem radia z DAB+ poniżej 300 zł.
odpowiedź
User
Pikuś
"Simulcastu"???? A co to za dziwoląg?
Jak 15 lat temu stacje radiowe zaczęły przechodzić na tak zwany górny zakres jakoś nikt się słuchaczami nie przejmował że muszą wydać pieniądze na NOWE ODBIORNIKI.
odpowiedź
User
Mariusz
Bzdury, p. Gródek! Kiedyś trzeba będzie się poddać...
A w Niemczech widziałem radio z DAB+ nieraz nawet za 50 euro (ok. 200 zł).
odpowiedź