SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Rozgłośnie komercyjne wciąż stanowczo przeciwko cyfryzacji radia

- Zbyt wysokie koszty simulcastu i konieczność zakupu przez słuchaczy specjalnych odbiorników to główne argumenty przemawiające przeciwko cyfryzacji radia - mówili przedstawiciele nadawców komercyjnych podczas posiedzenia senackiej komisji kultury i środków przekazu.

Dołącz do dyskusji: Rozgłośnie komercyjne wciąż stanowczo przeciwko cyfryzacji radia

12 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
gosc
A może chodzi o to samo co z TV :-) konkurencja :-) nie tłumaczcie się słuchaczami tylko przyznajcie, że boicie się większej ilości kanałów radiowych
odpowiedź
User
Karol23
To nie chodzi o konkurencje. W przypadku telewizji sprzętu do odbioru DVB-T jest cała masa i jest on tańszy niż radiowy. Poza tym od kilku lat mamy w sprzedaży telewizory z tunerem DVB-T. W przypadku radia jest o wiele gorzej bo po pierwsze nie wiadomo tak do końca czy DAB+ będzie ostatecznym systemem a poza tym mało jest sprzętu do odbioru DAB+, nawet za granicą nie jest tak popularny. Radia FM są prawie wszędzie, nie tylko w domu ale są montowane w samochodach i telefonach a więc dostęp popularny. Natomiast odbiorników DAB+ nie ma ani w samochodach, ani w telefonach ani w sklepach.
odpowiedź
User
sam
To samo mówili nadawcy TV przed cyfryzacją. A tak naprawdę chodziło nie o kasę za simulcast ale o większe zasięgi i wzrost konkurencyjności który ryzykował spadkiem przychodów. Po prostu bronienie rynku przed nową konkurencją która by mogła sporo namieszać np. puszczając zupełnie inną niż mainstreamowa muzykę. Co do odbiorników DAB+ to w całej Europie jest ich pełno, nie ma problemu z zakupem odbiorników i nie są one drogie.
odpowiedź