SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Allegro pomaga policji w oszustwach internetowych

Allegro.pl od dawna czynnie wspiera działania polskiej policji

Zespół największego polskiego serwisu aukcyjnego Allegro.pl został nagrodzony przez policję dyplomem uznania za pomoc w ujawnianiu i ujęciu osób, które za pomocą Internetu dopuściły sie oszustwa. Allegro.pl od dawna czynnie wspiera działania polskiej policji. Dzięki informacjom, jak i szkoleniom organizowanym dla policji przez specjalistów z Allegro.pl internetowi oszuści przestali byc anonimowi a skuteczność ich wykrywania nieustannie rośnie.

Na oficjalne zaproszenie Wydziału do walki z przestępczością gospodarczą KWP w Katowicach, w dniach 19 - 20 kwietnia 2004 pracownicy Działu Bezpieczeństwa Allegro przeprowadzili szkolenie dla funkcjonariuszy komend powiatowych i miejskich województwa śląskiego. Obecni byli także przedstawiciele komend wojewódzkich z Opola i Krakowa. Szkolenie miało na celu zwiększenie bezpieczeństwa transakcji i użytkowników serwisu poprzez zintensyfikowanie współpracy i udoskonalenie przebiegu informacji. Podobny charakter miało szkolenie w lutym 2004, które również zorganizowała KWP w Katowicach.

W dniach 20-21 kwietnia 2004 roku w Olecku odbyła się narada szkoleniowa dla komendantów i naczelników wszystkich (kilkunastu) miejskich i powiatowych komend policji województwa warmińsko - mazurskiego, na którą zaproszeni zostali pracownicy Działu Bezpieczeństwa Allegro. Celem szkolenia było przybliżenie policjantom zagadnień związanych z działalnością serwisu aukcyjnego Allegro, a w szczególności zjawisk patologicznych, z którymi mogą mieć do czynienia w swojej codziennej pracy. Podsumowane zostały także działania jakie od początku tego roku przeprowadzili policjanci województwa warmińsko - mazurskiego, doprowadzając do zatrzymania kilku przestępców. Ustalone zostały podstawowe zasady dalszej współpracy. Nie wykluczone, że w przyszłości odbędzie sie podobne spotkanie, tym razem dla policjantów, którzy bezpośrednio wykonują zadania w zwalczaniu przestępczości.

W nadchodzącym miesiącu pracownicy Allegro będą brać udział w spotkaniach szkoleniowych dla funkcjonariuszy komend powiatowych i miejskich z województwa lubelskiego oraz kujawsko - pomorskiego. Obecnie prowadzone są rozmowy na temat ustalenia szczegółów i terminów podobnych szkoleń dla kolejnych regionów kraju.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Allegro pomaga policji w oszustwach internetowych

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl