SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

David Roberts: z Zalando na szefa technologii i produktu w Allegro

W połowie stycznia 2022 roku funkcję dyrektora ds. technologii i produktu w Allegro obejmie David Roberts, zastąpi na tym stanowisku Marcina Mazurka. Wcześniej Roberts pracował w Zalando i Amazonie.

David Roberts Article

Marcin Mazurek pozostanie w Allegro, będzie zarządzał rozwojem firmy na arenie międzynarodowej.

Poprzednio na stałe dyrektorem ds. technologii i produktu w Allegro był Piotr Szybiak, odszedł we wrześniu. W czerwcu zapowiedziano, że zastąpi go Seshashayee Sridhara (znany także jako Mittu Sridhara), przy czym menedżer w połowie września poinformował, że z przyczyn osobistych rezygnuje z tej pracy.

>>> Praca.Wirtualnemedia.pl - tysiące ogłoszeń z mediów i marketingu

- Bardzo się cieszę, że dołącza do nas tak doświadczony menedżer. David ma ogromne doświadczenie w zarządzaniu i tworzeniu złożonych zespołów zajmujących się rozwojem produktu i operacjami technologicznymi. Patrząc na szybkie tempo rozwoju Allegro i nasz program międzynarodowej ekspansji, cieszymy się, że możemy powitać w naszym gronie lidera, który rozumie potrzeby nowoczesnych i zróżnicowanych organizacji technologicznych - komentuje Francois Nuyts, prezes Allegro.

W zeszłym tygodniu poinformowano, że od stycznia 2022 roku funkcję chief commercial officera w Allegro będzie pełnił Alvise Favara, wcześniej związany m.in. z niemieckim oddziałem Amazona i McKinsey.

David Roberts wcześniej w Zalando i Amazonie

Poprzednio przez ponad cztery lata David Roberts pracował w Zalando, odpowiadał za obszar strategiczny, m.in. wizję, zarządzanie procesami, skalowanie zespołów oraz wspieranie wzrostu platformy. Zarządzał zespołem zajmującym się takimi kwestiami jak prowadzenie produktu, inżynieria, integracje, operacje, zarządzanie łańcuchem dostaw, a także za zespoły tworzące narzędzia, które wspierają konkurencyjność sprzedawców na Zalando.

Wcześniej pracował w dziale engineering & product leadership w Amazon US. Wcześniej był również odpowiedzialny za zespół inżynierski AOL, realizując projekty w Indiach i Chinach.

W trzecim kwartale Allegro, do którego oprócz tej platformy należą porównywarka Ceneo i firma eBilet Polska, osiągnęło wzrost przychodów o 32,9 proc. do 1,23 mld zł i wyniku netto ze 131,7 mln zł straty do 324,4 mln zł zysku.

Wartość sprzedanych produktów na Allegro (GMV) zwiększyła się o 19,9 proc. do 9,9 mld zł. Na platformach firmy było 13,3 mln aktywnych kupujących, wobec 12,6 mln rok wcześniej. Każdy zrobił zakupy o średniej wartości 3,07 tys. zł (po wzroście rok do roku o 24,5 proc.).

Na początku listopada Allegro podpisało umowę przejęcia 100 proc. udziałów platformy e-commerce Mall Group i firmy logistycznej WE|DO działających m.in. w Czechach i na Słowacji. Zapłaci 881 mln euro, częściowo swoimi akcjami.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: David Roberts: z Zalando na szefa technologii i produktu w Allegro

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl