SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Drutex po 15 latach kończy sponsorować Bytovię Bytów. „Awans do Ekstraklasy byłby niemożliwy do skonsumowania”

Firma Drutex wypowiedziała umowę sponsoringową z klubem piłkarskim MKS Drutex-Bytovia Bytów. - Zdajemy sobie sprawę, że ewentualny awans do ekstraklasy, poza niewątpliwym sukcesem sportowym, byłby niemożliwy do skonsumowania - uzasadnia Adam Leik, dyrektor marketingu firmy. W środę zbierze się zarząd klubu, by zadecydować o przyszłości drużyny występującej w I lidze.

fot. Drutex-Bytovia BytówArticle

Drutex wspierał Bytovię Bytów przez ponad 15 lat jako główny i tytularny sponsor. Drużyna gra obecnie w Nice I Lidze (to drugi po Lotto Ekstraklasie poziom rozgrywkowy), na dwie kolejki do końca sezonu jest w dolnej połowie tabeli, ale nie grozi jej spadek do II ligi.

- Z Drutex-Bytovią odnieśliśmy wiele sukcesów, a w zasadzie trzeba by powiedzieć, niemal wszystko, co było realnie do osiągnięcia. Zdajemy sobie sprawę, że ewentualny awans do ekstraklasy, biorąc pod uwagę wcześniejsze doświadczenia klubów z innych, podobnych do Bytowa miast, bazę sportową, która wymagałaby diametralnej zmiany, a także potencjał liczby kibiców, którzy byliby zainteresowani kibicowaniem i wspieraniem zespołu, poza niewątpliwym sukcesem sportowym, byłby niemożliwy do skonsumowania - uzasadnia Adam Leik, dyrektor marketingu Drutexu.

Firma w oświadczeniu przesłanym portalowi Wirtualnemedia.pl podkreśla, że w ostatnich latach jako główny sponsor przekazywała klubowi „olbrzymie środki, prawdopodobnie największe jakie w historii ktokolwiek przeznaczył na I-ligowy zespół”. - Nigdy nie analizowaliśmy tego jednak tylko i wyłącznie od strony finansowej, gdyż liczyła się lokalna społeczność, zrobienie czegoś dla mieszkańców Bytowa i najbliższej okolicy, tym niemniej zdajemy sobie sprawę, że wspieranie lokalnej społeczności, w tym również dzieci i młodzieży, musi opierać się na wielu płaszczyznach, nie tylko na sportowej, aby docierać do jak najszerszej grupy naszych mieszkańców - dodaje producent.

- Drutex wspólnie z drużyną zawsze grali o najwyższe cele, które systematycznie udawało się realizować. W sferze marzeń pozostały rozgrywki ekstraklasowe, które w związku z obecną infrastrukturą i zapleczem sportowym oraz wynikami pierwszego zespołu, wydają się niestety wciąż nieosiągalne - przyznano w oświadczeniu.

- Zdajemy sobie sprawę, że nasza decyzja może mieć bezpośredni wpływ na udział MKS Drutex-Bytovii w rozgrywkach na zapleczu ekstraklasy, ale, biorąc pod uwagę tradycje piłkarskie naszego miasta, jesteśmy przekonani, że futbol seniorski nadal będzie obecny w naszym mieście, ale być może oparty w większej mierze na zawodnikach wywodzących się z Bytowa, w tym zwłaszcza z naszych szkółek piłkarskich oraz znajdujący oparcie w szerszej bazie sponsorskiej. Tego życzymy sobie i wszystkim kibicom lokalnej piłki nożnej - stwierdziła firma.

Zapowiedziała przy tym, że nadal będzie wspierała działającą w Bytowie szkółkę piłkarską, w której trenuje ok. 200 osób. - Troska o ich rozwój i sukcesy sportowe nadal będzie dla nas priorytetem, zwłaszcza, że efekty tej pracy są już bardzo widoczne. Podjęliśmy jednak również decyzję o wspieraniu mieszkańców naszego miasta, w tym zwłaszcza najmłodszych, także w wielu innych formach, jak. np. wsparcie rozwoju edukacji mające na celu wyposażanie dzieci i młodzieży w nowoczesną wiedzę i kompetencje m.in. w zakresie nauki języków obcych, nowoczesnych technologii, wsparcie opieki przedszkolnej, mecenat nad najbardziej uzdolnionymi dziećmi i młodzieżą itd. - wyliczył Drutex.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Drutex po 15 latach kończy sponsorować Bytovię Bytów. „Awans do Ekstraklasy byłby niemożliwy do skonsumowania”

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
jim
"Skonsumowania"? Jesus Christ...
odpowiedź