SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Dużo sportu w TVP

Ateny 2004 - Igrzyska Olimpijskie w TVP

Niemal 300 godzin relacji z Igrzysk Olimpijskich w Atenach zaprezentuje TVP od 13 do 29 sierpnia br. Widzowie telewizji publicznej będą mogli oglądać najważniejsze wydarzenia średnio przez 17 godzin dziennie. Po raz pierwszy w historii, TVP będzie samodzielnie przygotowywać transmisje międzynarodowe, co jest dużym wyróżnieniem i dowodem wysokiej oceny fachowości polskich realizatorów oraz możliwości technicznych Telewizji Polskiej. 

Po ponaddwudziestoletniej przerwie Telewizja dysponować będzie własnym studiem w centrum wydarzeń olimpijskich (ostatnio miało to miejsce w Moskwie w 1980 r.). O przekaz z Grecji zadba stuosobowa ekipa TVP, z tego 40 osób w Atenach. Możliwości TVP zostały wysoko ocenione przez organizatorów Igrzysk, którzy powierzyli Telewizji samodzielne realizowanie międzynarodowego sygnału z zawodów w judo i w zapasach oraz, wspólnie z greckż telewizją publiczną ERT, z zawodów w podnoszeniu ciężarów. 

Igrzyska Olimpijskie będą relacjonowane w TVP1 (łącznie ponad 110 godzin), w TVP2 (136 godzin) i w TVP3 Regionalnej (51 godzin) od 7 rano do około 1 w nocy. Relacje rozpoczynać będzie emitowany w TVP2 program „Dzień Dobry Ateny“, podsumowujący dzień poprzedni i prezentujący transmisje z konkurencji porannych. Relacje kończyć będą dwie audycje. W nadawanym w „Jedynce“ programie „Dobry Wieczór Ateny“ emitowanym z greckiego studia będzie można zobaczyć podsumowanie mijającego dnia, rozmowy z gośćmi oraz relacje z konkurencji rozgrywanych późnym wieczorem. „Dwójka“ będzie zamykać dzień programem „Ateny 2004 - Wydarzenia dnia“, prowadzonym ze studia w Warszawie na zmianę przez Dariusza Szpakowskiego i Jacka Kurowskiego. 

Plan transmisji TVP w dużym stopniu podporządkowany został kalendarzowi występów naszych sportowców. Warunki techniczne stworzone przez TVP na miejscu wydarzeń umożliwiają emisję z Aten do Warszawy sześciu równoległych sygnałów. Pozwoli to na pokazanie widzom TVP zmagań najbardziej interesujących w danym momencie. Przez jedną z linii będą przesyłane występy Polaków, które nie znalazły się w przekazie światowym, oraz wywiady z naszymi sportowcami prowadzone tuż po zakończeniu konkurencji. 

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Dużo sportu w TVP

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl