SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

eBay doszedł do porozumienia z MercExchange

Portal aukcyjny eBay doszedł do porozumienia w sprawie trwającego od siedmiu lat sporu patentowego z firmą MercExchange.

eBay doszedł do porozumienia z MercExchange

W ramach ugody eBay wykupi od MercExchange trzy patenty, o których naruszenie był oskarżany - informuje serwis TechWeb.

Cała sprawa miała swój początek w 2001 roku, gdy MercExchange pozwał do sądu eBay, twierdząc, że stosowana w portalu opcja "Buy It Now" ("Kup Teraz") narusza jego patenty. Dwa lata później sąd przyznał rację firmie i nakazał eBay wypłatę 35 milionów dolarów odszkodowania.

Po serii apelacji, w których eBay walczył o to aby jego użytkownicy w ogóle mogli korzystać ze wspomnianej opcji, w 2006 roku Sąd Najwyższy uznał, że sądy niższej instancji nie mają obowiązku zakazywać korzystania z technologii, nawet jeśli stwierdzono naruszenie patentowe.

Wciąż pozostawała jednak kwestia odszkodowania, którego wysokość w grudniu ubiegłego roku sąd okręgowy zmniejszył do 30 milionów dolarów. Portal aukcyjny zapowiadał wówczas kolejną apelację, ale jak się okazało obie strony doszły wreszcie do porozumienia.

Szczegóły finansowe ugody nie zostały ujawnione, ale eBay zapewnił, że kwota jaką zapłacił MercExchange nie zaszkodzi jego wynikom finansowym. Poza trzema patentami, portal aukcyjny wykupił również licencje na inne technologie firmy, nie związane z wcześniejszym sporem.

źródło: TechWeb

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: eBay doszedł do porozumienia z MercExchange

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl