SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Europejski Rok Edukacji poprzez Sport

Eurosport oficjalnym partnerem medialnym programu EYES 2004

Decyzją Parlamentu Europejskiego rok 2004 został ogłoszony "Europejskim Rokiem Edukacji poprzez Sport". Celem programu jest zwiększenie świadomości organizacji edukacyjnych i sportowych co do potrzeby współpracy na rzecz rozwoju edukacji poprzez sport w całej Europie.

Eurosport, wiodący ogólnoeuropejski kanał sportowy, został oficjalnym partnerem medialnym EYES i będzie promował europejską inicjatywę przez cały rok.

Inicjatywa Unii Europejska jest obecna w 28 krajach i popiera "promocję wartości edukacyjnych poprzez sport oraz wzmacnia powiązanie pomiędzy światem sportu i edukacją".

Program EYES 2004 wspierany jest również przez czołowych sportowców z całej Europy (w Polsce Otylia Jędrzejczak, Mateusz Kusznierewicz, Robert Korzeniowski, Sylwia Gruchała, Małgorzata Glinka, Adam Małysz), federacje sportowe i narodowe komitety olimpijskie.

Eurosport jako oficjalny partner medialny podjął już działania mające na cele promocję programu EYES:

 • Ogólnoeuropejska kampania w 54 krajach.
 • Relacja z oficjalnej ceremonii rozpoczęcia obchodów EYES 2004, która odbyła się 11 lutego w Dublinie.
 • Uczestnictwo w forum "Edukacja Poprzez Sport w regionach i miastach Europy", które miało miejsce w lutym 2004 w Parlamencie Europejskim
 • Wsparcie (na antenie, w Internecie lub na miejscu wydarzeń) ogólnoeuropejskich projektów organizowanych przez narodowe federacje jak Europa Educasport (celem programu jest wsparcie najlepszych projektów edukacji poprzez sport w 25 krajach Europy).
 • Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

  Dołącz do dyskusji: Europejski Rok Edukacji poprzez Sport

  0 komentarze
  Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl