SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Eurostat: Inflacja HICP w Polsce wyniosła 3,5 proc. w styczniu

Wzrost zharmonizowanego indeksu cen konsumenckich (HICP) wyniósł w Polsce w styczniu br. 1,0 proc. m/m i 3,5 proc. w ujęciu rocznym wobec 2,9 proc. r/r miesiąc wcześniej, podał w poniedziałek unijny urząd statystyczny Eurostat.

Eurostat: Inflacja HICP w Polsce wyniosła 3,5 proc. w styczniu

Według szacunków Eurostatu, średnia inflacja HICP dla wszystkich 27 członków UE wyniosła w styczniu 2,7% r/r (wobec 2,7% w grudniu po rewizji). W strefie euro odnotowano inflację w wysokości 2,3% r/r wobec 2,2% miesiąc wcześniej.

Najniższy w UE wskaźnik HICP w ujęciu rocznym zanotowały w styczniu: Irlandia (0,2) oraz Szwecja (1,4%). Najwyższy poziom wzrostu tego wskaźnika miały: Rumunia (6,2%) oraz Grecja (4,9%) oraz Węgry (4,5%).

Według Głównego Urzędu Statystycznego (GUS), ceny towarów i usług konsumpcyjnych (CPI) w styczniu wzrosły o 1,2% w porównaniu do poprzedniego miesiąca, natomiast w ujęciu rocznym inflacja wyniosła 3,8%. W grudniu inflacja roczna wyniosła 3,1% r/r.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Eurostat: Inflacja HICP w Polsce wyniosła 3,5 proc. w styczniu

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl