SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

"Gazeta Wyborcza" na czele

Media najczęściej cytowane w lipcu

W lipcu na szczyt rankingu najczęściej cytowanych mediów powróciła Gazeta Wyborcza. W ten sposób przełamała dwumiesięczną dominację Rzeczpospolitej, która tym razem zajęła drugie miejsce. Ciekawostką jest, że po raz pierwszy liderem wśród najczęściej cytowanych rozgłośni radiowych, przewagą jednego punktu, został Program 3 Polskiego Radia. Od września 2003 roku miejsce to zajmowało Radio Zet.

W lipcu najczęściej cytowanym medium została Gazeta Wyborcza. Media powoływały się na nią 938 razy. Zaraz za Gazetą Wyborczą znalazła się Rzeczpospolita, którą cytowano w tym miesiącu 879 razy. Nastąpiły również zmiany wśród cytowanych rozgłośni radiowych. Radio Zet spadło na drugą pozycję w rankingu, a jego miejsce zajął Program 3 Polskiego Radia. Wysokie miejsce Polityki spowodowane było publikacją przez tygodnik rankingu posłów oraz nadbałtyckich kąpielisk.

Gazeta Wyborcza - 938
Rzeczpospolita - 879
Życie Warszawy - 280
Polityka - 186
Trybuna - 165
Fakt - 161
Super Express - 160
Wprost - 150
PR 3 PR - 138
Radio Zet - 137
Życie - 132
Onet - 132.

Zdecydowana większość przekazów, to przeglądy prasy. Na drugiej pozycji uplasowały się materiały dotyczące polityki. Wśród afer opisywanych przez media dominowały tematy dotyczące Orlenu oraz Andrzeja S. Często pisano o Andrzeju Pęczaku oraz wydarzeniach związanych Narodowym Funduszem Zdrowia.

Badanie przeprowadzono na podstawie 4118 przekazów mediowych (wycinków prasowych, programów radiowych i telewizyjnych) z okresu 1-31 lipca 2004 r. Dziennikarze odnosili się do wiadomości podawanych na łamach innych mediów 5711 razy (4125 razy w prasie, 816  w telewizji i 770 w radiu). Najczęściej powoływano się na doniesienia prasowe (4589), następnie radiowe (554), internetowe (325) oraz telewizyjne (243).

W każdym miesiącu analizowane są wszystkie przekazy prasowe, telewizyjne i radiowe, w których cytuje się lub powołuje na doniesienia, jakie pierwotnie pojawiły się w innych środkach przekazu. Badaniu poddano ponad 450 tytułów prasowych, 6 stacji telewizyjnych oraz wybrane programy 5 rozgłośni radiowych.

Raport przygotowuje Instytut Monitorowania Mediów.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: "Gazeta Wyborcza" na czele

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl