SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google RSS Twitter

W nowej rundzie DNI Fund projekty muszą wskazać różne źródła przychodów

Google ogłosił nabór do piątej edycji programu Digital News Initiative (DNI), w którym wydawcy mogą otrzymać dofinansowanie innowacyjnych projektów medialnych. Obecna odsłona DNI będzie wymagała od kandydatów zaproponowania projektów z różnymi źródłami przychodów poza tradycyjnym paywallem.

Article

Projekt DNI został uruchomiony przez Google w kwietniu 2015 r., w październiku tego samego roku ruszył nabór do I rundy tej inicjatywy. Program zakłada finansowe wspieranie wysokiej jakości dziennikarstwa dzięki wykorzystaniu technologii i innowacji.

W ostatniej, IV rundzie DNI Fund spośród polskich wydawców finansowanie w łącznej kwocie 345 tys. euro otrzymały projekty przedstawione przez E-Kiosk, Fratrię, Grupę Radiową Agora i Politykę.

Podobnie jak w poprzednich edycjach DNI Fund w obecnej rundzie projekty dzielą się na prototypowe (z finansowaniem do 50 tys. euro), średnie (do 300 tys. euro wsparcia) oraz duże (od 300 tys. do miliona euro finansowania).

W IV rundzie DNI Fund premiowane były koncepcje wskazujące źródła przychodów, które mogą osiągać konkretne projekty. Teraz Google wciąż zwraca uwagę na ten element, ale idzie o krok dalej - zgłaszane przez wydawców inicjatywy powinny zawierać element dywersyfikacji przychodów. Chodzi o nowatorskie pomysły pozwalające na zarabianie przez projekt pieniędzy poza znanymi już powszechnie rozwiązaniami, takimi jak paywall.

Zgłoszenia do V rundy DNI można składać do 9 kwietnia br. na stronie internetowej programu. Do tej pory w ramach DNI wyróżniono ponad 460 projektów wspierając je łączną kwotą przekraczającą 90 mln euro.

W ramach grantów DNI Fund Google przeznaczył też dotąd łącznie 15,5 mln zł na wsparcie 22 projektów innowacyjnych realizowanych przez wydawców w Polsce.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: W nowej rundzie DNI Fund projekty muszą wskazać różne źródła przychodów

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl