SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

"Herosi z sąsiedztwa"

Konkurs dziennikarski miesięcznika Reader's Digest.

Redakcja znanego na całym świecie miesięcznika Reader's Digest ogłasza konkurs na artykuł do rubryki "Herosi z sąsiedztwa". Do udziału zachęca szczególnie tych, którzy z dziennikarstwem chcą wiązać swoją przyszłość. Prace można przesyłać do 31 marca br. Wręczenie nagród zwycięzcom konkursu odbędzie się 27 kwietnia 2006 r. w Warszawie.

Chcemy zwrócić uwagę na zwyczajnych, a zarazem wyjątkowych ludzi, którzy sprawiają, że świat jest trochę lepszy i mogą być dla nas wszystkich inspiracją. Piszemy o nich w serii artykułów "Herosi z sąsiedztwa". Przedstawiamy tych, którzy nie z obowiązku, ale szlachetnego odruchu serca robią coś dobrego dla innych - mówi Anna Esden-Tempska, redaktor naczelna miesięcznika Reader's Digest. - Czasem wymaga to odwagi, refleksu, jak w przypadku Damiana, 14-latka, który ratował z pożaru młodszego kolegę, czasem wymaga żmudnej pracy i czasu, jak w przypadku grupy "Pryzmat" działającej społecznie w Suwałkach.

Bohaterowie artykułów z serii "Herosi z sąsiedztwa" pochodzą z różnych środowisk. Są wśród nich księża, studenci, ale też ci, którzy sami dobrze poznali, co to znaczy być na dnie. Ciekawi nas, co robią, jak to się wszystko zaczęło, jak widzą ich inni i co oni sami w tym znajdują dla siebie. Chcemy poznać więcej takich historii. Dotrzeć tam, gdzie być może nie trafili jeszcze inni dziennikarze - dodaje Anna Esden-Tempska.

Bohaterowie "Herosów z sąsiedztwa" pokazują, jak wiele mimo wszystko zależy od każdego z nas. Ludzie, o których w tej serii piszemy, wcale nie są męczennikami  - podkreśla Anna Esden-Tempska. - W ich wypowiedziach raz po raz powtarza się stwierdzenie, że to oni sami zyskują najwięcej. Jak mówi bohaterka historii z lutowego numeru - dziewczyna, która w świetlicy szkolnej pomaga młodszej młodzieży - "dobro jest jak bumerang".

Pisanie o tych, którzy dają z siebie wiele, by świat był lepszy to tradycja Reader´s Digest, pisma które powstało z amerykańskiego marzenia w latach 20. XX wieku pod Nowym Jorkiem, a dziś dociera do wszystkich zakątków świata - 48 wydań co miesiąc czyta w sumie ponad 100 milionów osób.

Prace wraz z wypełnionym formularzem zgłoszeniowym (dostępnym na stronie: www.digest.com.pl) należy nadsyłać do 31 marca br.
W formie elektronicznej (do 6 500 znaków) na adres: herosi@digest.com.pl
W formie maszynopisu (do 3 znormalizowanych stron) na adres:
Reader's Digest Przegląd
00-950 Warszawa
skr. poczt. 248,
z dopiskiem "Herosi"

Trzy wybrane przez jury najciekawsze teksty zostaną opublikowane w miesięczniku Reader's Digest, a laureaci otrzymają:
1 500 zł - pierwsza nagroda,
1 000 zł - druga nagroda,
800 zł - trzecia nagroda.

Ogłoszenie wyników i uroczyste wręczenie nagród odbędzie się 27 kwietnia 2006 r. w kawiarni Rozdroże w Warszawie podczas wernisażu wystawy zdjęć z miesięcznika organizowanej przez Reader's Digest pod hasłem "Lepsze strony życia". Będzie ją można oglądać do 27 maja br. na ogrodzeniu Łazienek Królewskich.
Patronat medialny nad konkursem i wystawą objęły redakcje: "Dlaczego", "Cogito" oraz "Gazeta Studencka".
Regulamin konkursu oraz formularz zgłoszeniowy znajdują się na stronie www.digest.com.pl/herosi

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: "Herosi z sąsiedztwa"

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl