SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Hot Bird TV Awards 2003

Czy polskie kanały tematyczne wygrają Hot Bird TV Awards 2003?

Eutelsat oraz Eurovisioni ogłosiły harmonogram konkursu o Hot BirdTM TV Awards 2003. O przyznaniu nagrody decyduje panel specjalistów mediowych z czasopism europejskich.

Jury składa się z dziennikarzy specjalizujących się w tematyce mediów reprezentujących: Le Monde (Francja), La Stampa i Satellite (Włochy), The Daily Telegraph (Wielka Brytania), The Echo Of Moscow (Rosja), Ta Nea (Grecja), TV Sat Magazyn (Polska), Milliyet Sanat (Turcja), Suddeutsche Zeitung (Niemcy), Agence EPE (Hiszpania). Pierwsze obrady jury będą się odbywały między 5 i 7 września w Rzymie. W tym czasie jury wybierze trzy programy nominowane do nagrody w każdej z dziewięciu kategorii (najlepszego kanału dla dzieci, sportowego, interaktywnego, muzycznego, informacyjnego, dokumentalnego, kulturalnego, filmowego i "innych"). Głównymi czynnikami decydującymi o dostaniu się do grupy nominowanych będą: dynamika i kreatywność, jakość produkcji oraz pozytywny wizerunek w oczach opinii publicznej.

Ogłoszenie wyników będzie miało miejsce podczas ceremonii Hot BirdTM TV Awards, która odbędzie się 3 października w Wenecji w ramach Sat Expo 2003.

Inicjując tegoroczną edycję konkursu Hot BirdTM TV Awards, Giuliano Berretta, dyrektor generalny Eutelsatu powiedział:

"Ponad 132 mln gospodarstw domowych w Europie, Afryce Pn. i na Bliskim Wschodzie jest wyposażonych w sprzęt umożliwiający odbiór programów telewizyjnych za pośrednictwem sieci kablowych lub anteny satelitarnej, czyli więcej niż 4 na 10 gospodarstw domowych w 38 krajach. Głównym czynnikiem rozwoju jest szeroka oferta kanałów tematycznych. Co dzień oferta staje się coraz bardziej atrakcyjna dla widzów ponieważ jest niewyczerpanym źródłem informacji i rozrywki przedstawionych w niezwykle innowacyjny sposób. Ten potencjał twórczy drzemiący w twórcach nowej formy telewizji to jest właśnie to, co pragniemy uhonorować po raz szósty podczas ceremoni wręczania Hot BirdTM TV Awards."

Zwycięzcy w 2002 roku.

Program dla dzieci: Canal J (Francja)
Program informacyjny: BBC World (Wielka Brytania)
Program muzyczny: Mezzo (Francja)
Program sportowy: NTV Plus (Rosja)
Program dokumentalny: Odyssée (Francja)
Program o kulturze: Cult Network Italia (Włochy)
Program interaktywny: TPS interactif (Francja)
Program filmowy: Ciné Classics (Włochy)
Inne: Gambero Rosso (Włochy).

Początki konkursu o Hot BirdTM TV Awards datuje się na 1998 r. kiedy Eutelsat i Eurovisioni wspólnie zainicjowały tę ideę. Każdego roku nagrody są przyznawane najlepszym kanałom telewizyjnym nadawanym za pośrednictwem satelitów Hot Bird™ wybranym spośród setek pretendentów biorących udział w konkursie.
Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Hot Bird TV Awards 2003

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl