SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Kamil Stoch bohaterem igrzysk. 88 proc. Polaków zadowolonych z relacji TVP z Soczi

Kamil Stoch, dwukrotny złoty medalista w skokach narciarskich, był głównym bohaterem igrzysk olimpijskich w Soczi - wynika z sondażu GfK Polska dla TVP. Badanie pokazuje, że 88 proc. respondentów jest zadowolonych z relacji z imprezy, które pokazywała TVP.

Kamil Stoch, fot. PAPArticle

Z badania wynika, że aż 85 proc. Polaków było zdecydowanie lub raczej zainteresowanych zimowymi igrzyskami olimpijskimi w Soczi. To o 5 proc. więcej niż interesowało się letnimi igrzyskami w Londynie, które miały miejsce w 2012 roku. Dla większości respondentów (56 proc.) głównym źródłem wiedzy na temat sportowej imprezy były programy Telewizji Polskiej, a na drugim miejscu znalazł się internet (28 proc.).

Skąd respondenci czerpali wiedzę o igrzyskach?

Z programów Telewizji Polskiej

56%

Z internetu

28%

Ogólnie z telewizji

28%

Z komercyjnych stacji  telewizyjnych - TVN, Polsat

11%

Nie korzystałem/ nie czerpałem informacji o igrzyskach

8%

Z codziennych gazet

7%

Z programu Polskiego Radia

5%

Ogólnie z radia

4%

Z innych rozgłośni  radiowych

3%

Z zagranicznych stacji  telewizyjnych

2%

Z prasy sportowej

2%

Z innych źródeł

1%

Z telegazety

0%


Transmisje z Soczi oglądano przede wszystkim na TVP1 (79 proc.) i TVP2 (65 proc.) oraz na TVP Sport (13 proc.) i TVP Info (13 proc.). Jak podaje Telewizja Polska, jest to znacząca zmiana w stosunku do letnich igrzysk w Londynie, gdzie na TVP Sport wskazywało tylko 7 proc. badanych.

Zadowolonych ze sposobu relacjonowania przebiegu i transmisji z Soczi przez TVP jest 88 proc. Polaków (niezadowolonych - 2 proc.), podczas gdy zadowolenie z realizacji igrzysk w Londynie deklarowało 77 proc. badanych.

83 proc. badanych jest zdania, że Telewizja Polska nadawała wystarczającą ilość transmisji na żywo. Podobną opinię na temat podsumowań wydarzeń sportowych utrzymuje 80 proc. respondentów. 82 proc.  uważa z kolei, że w programach informacyjnych TVP znalazło się wystarczająco dużo wiadomości o przebiegu igrzysk.

Zdaniem 90 proc. respondentów TVP mówiła ciekawie i wyczerpująco o wydarzeniach wokół igrzysk i o ciekawostkach olimpijskich. Aż 93 proc. uważa, że Telewizja Polska pokazywała zawody sportowe profesjonalnie i nowocześnie. 89 proc. wysoko ocenia komentarz sportowy podczas transmisji w TVP, a 92 proc. zgadza się ze stwierdzeniem, że telewizja publiczna wiernie przekazywała emocje i atmosferę igrzysk. Studio Olimpijskie zostało ocenione przez 94 proc. badanych jako nowoczesne i estetyczne. Zdaniem 83 proc. respondentów zapraszano do studia ciekawych gości i ekspertów.

Badani śledzili przede wszystkim te dyscypliny, w których brali udział Polacy (42 proc.) i te, które ich interesowały (31 proc.). Najchętniej oglądanymi dyscyplinami były skoki narciarskie (82 proc.), biegi narciarskie (50 proc.), łyżwiarstwo szybkie (34 proc.) oraz łyżwiarstwo figurowe (13 proc.).

Najchętniej oglądane dyscypliny olimpijskie

Skoki narciarskie

82%

Biegi narciarskie

50%

Łyżwiarstwo szybkie

34%

Łyżwiarstwo figurowe

13%

Biathlon

9%

Hokej

9%

Narciarstwo alpejskie

6%

Freestyle i snowboard

4%

Inne

3%

Saneczkarstwo

2%

Short track

2%

Bobsleje

2%

Curling

1%

Skeleton

0%

Kombinacja norweska

0%


Spośród dziennikarzy, pozytywnie wyróżniono Włodzimierza Szaranowicza (11 proc.), Przemysława Babiarza (7 proc.) oraz komentatora łyżwiarstwa szybkiego (8 proc.). 36 proc. badanych uważa, że żaden z dziennikarzy nie zasługuje na negatywną ocenę.

Dziennikarze TVP, którzy zasługują na największe wyróżnienie

Włodzimierz Szaranowicz

11%

Komentator łyżwiarstwa  szybkiego / przejazdu Bródki

8%

Przemysław Babiarz

7%

Maciej Kurzajewski

5%

Tomasz Zimoch

5%

Komentatorzy skoków  narciarskich

4%

Piotr Dębowski

3%

Krzysztof Wyrzykowski

1%

Paulina Chylewska

1%

Komentatorzy biegów  narciarskich

1%

Dariusz Szpakowski

1%

Marek Rudziński

0%

Jacek Laskowski

0%

Marek Jóźwik

0%

Sebastian Szczęsny

0%

Żaden/nikt

32%

Nie wiem/trudno powiedzieć

21%

Inne

4%

Wszyscy

4%


Największym bohaterem igrzysk, zdaniem 57 proc. respondentów, był Kamil Stoch, na drugim miejscu znalazła się Justyna Kowalczyk (31 proc.), a na trzecim - Zbigniew Bródka (23 proc.).

Najwięksi polscy bohaterowie igrzysk

Kamil Stoch

57%

Justyna Kowalczyk

31%

Zbigniew Bródka

23%

Wszyscy medaliści

0%

Cała reprezentacja

2%

Żaden/nikt

2%

Inne

2%

Nie wiem/trudno powiedzieć

1%


Spośród sportowców zagranicznych najwięcej wskazań uzyskał Noriaki Kasai (10 proc.), a drugie miejsce zajęła Marit Bjoergen (9 proc.).

Najwięksi zagraniczni bohaterowie igrzysk

Noriaki Kasai

10,00%

Marit Bjoergen

9,00%

Ole Einar Bjorndalen

8,00%

Thomas Morgenstern

4,00%

Charlotte Kalla

3,00%

Daria Domraczewa

3,00%

Therese Johaug

1,00%

Koen Verweij

1,00%

Holenderscy panczeniści

1,00%

Norweżki w biegach  narciarskich

1,00%

Drużyna Kadnady w Hoheju  (kobiety)

1,00%

Ukraińskie biathlonistki

1,00%

Sportowcy ukraińscy

1,00%

Żaden/nikt

37,00%

Inne

7,00%

Nie wiem/trudno powiedzieć

19,00%


Sondaż został zrealizowany - na zlecenie TVP - metodą CATI przez instytut GFK Polonia na reprezentatywnej grupie 1000 osób w wieku powyżej 15 lat.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Kamil Stoch bohaterem igrzysk. 88 proc. Polaków zadowolonych z relacji TVP z Soczi

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Piotr
Ciekawe te wyniki zadowolenia z relacji z Sochi. Z kim bym nie rozmawiał to słyszałem narzekania na poziom komentatorów a w zasadzie na ich beznadziejne gadulstwo. Rekordy mielenia jęzorem biła pani komentująca dyscypliny alpejskie - zjazdy, giganty itp... No uszy więdły... pani miała słowotok jak wezbrana rzeka na wiosnę, nie pozwalała sobie nawet na 1-2 sekundy oddechu. To było potworne. Może niech pani poogląda relacje sportowe na Eurosport i wyciągnie wnioski. Niestety pan Babiarz (przy całym szacunku do jego wiedzy i fachowości) niewiele jej ustępuje.
odpowiedź