SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Koncern WPP z przychodami ponad 11 mld funtów w pierwszych 9 miesiącach tego roku

Przychody koncernu reklamowego WPP od stycznia do września wyniosły 11,053 mld funtów, o 8,9 proc. więcej niż w analogicznym okresie rok wcześniej. W trzecim kwartale br. spółka odnotowała wzrost przychodów o 1,1 proc. do poziomu 3,649 mld funtów.

fot. Shutterstock.com Article

W ciągu pierwszych trzech kwartałów tego roku łączny przychód koncernu WPP wyniósł 11,053 mld funtów, co stanowi wzrost o 8,9 proc rok do roku. Tylko w trzecim kwartale 2017 roku przychód firmy wyniósł 3,649 mld funtów.

Największe przychody w trzecim kwartale WPP notuje w Ameryce Północnej – 1,317 mld funtów oraz na połączonych rynkach Azji i Pacyfiku, Ameryki Łacińskiej, Afryki i Bliskiego Wschodu i Europy Środkowo-Wschodniej – 1,115 mld funtów. W samej Wielkiej Brytanii przychody koncernu w trzecim kwartale br. wynoszą 475 mln funtów.

Zysk netto ze sprzedaży koncernu wyniósł w ciągu pierwszych dziewięciu miesięcy br. 9,552 mld funtów, a w samym trzecim kwartale 3,19 mld funtów. W Ameryce Północnej wartość ta osiągnęła w ciągu pierwszych trzech kwartałów 3,556 mld funtów, a na rynkach  Azji i Pacyfiku, Ameryki Łacińskiej, Afryki i Bliskiego Wschodu i Europy Środkowo-Wschodniej – 2,908 mld funtów.


W sprawozdaniu finansowym firma podkreśla, że w najbliższym czasie będzie dążyć do wzmocnienia swoje pozycji na rynku dzięki wykorzystaniu nowych mediów, analityki danych oraz technologii. Koncern stawia również na rozwój poprzez wykup udziałów małych i średnich firm. Z raportu firmy Comvergence wynika, że WPP w ciągu pierwszych dziewięciu miesięcy zamknęło najwięcej fuzji i przejęć na rynku reklamowym – osiemnaście.

  • Więcej informacji:
  • WPP
Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Koncern WPP z przychodami ponad 11 mld funtów w pierwszych 9 miesiącach tego roku

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl