SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Kredyt Bank: co najmniej 100 tys. nowych kont w 2011 r.

Kredyt Bank chce sprzedać co najmniej 100 tys. nowych kont (profili) dla klientów indywidualnych  w przyszłym roku, a w całym 2010 roku udzielić kredyty hipoteczne wartości 2,45 mld zł wobec 1,35 mld zł rok wcześniej, poinformowali przedstawiciele banku.

Kredyt Bank: co najmniej 100 tys. nowych kont w 2011 r.

„Po pierwszym miesiącu sprzedaży otworzyliśmy kilkanaście tysięcy nowych profili. W 2011 roku chcielibyśmy ich mieć co najmniej 100 tysięcy,  z czego 60% to będzie konwersja dotychczasowych rachunków, a 40% nowa akwizycja."- powiedział na spotkaniu prasowym dyrektor departamentu bankowości detalicznej Tomasz Molenda.

Na początku listopada bank wprowadził 4 nowe profilowane konta osobiste  - profil:  Spokojny, Aktywny, Ambitny i Zdobywcy. Od maja tego roku klienci detaliczni podpisując  jedną umowę ramową mają dostęp do kilku produktów banku, proces otwierania rachunku został znacznie skrócony. 

 „Celem podstawowym jest zbudowanie trwałych relacji i utrzymanie bazy klientów. Wyzwaniem na przyszły rok będzie uruchomienie nowej bankowości elektronicznej i mobilnej"- zaznaczył Molenda.

Na koniec listopada bank prowadził 640 tys. rachunków klientów indywidualnych.

W ciągu ostatnich 12 miesięcy bank zanotował wzrost sprzedaż6y kredytów hipotecznych o 81% tj. o 1,1 mld zł.  Cel na ten rok to 2,45 mld zł nowoudzielonych kredytów na cele mieszkaniowe.

„Jesteśmy przygotowani, aby w przyszłym roku wrócić pełną parą na ten rynek"- powiedział Molenda. 

Jak zaznaczył, w kolejnych latach nowa sprzedaż kredytów hipotecznych na rynku będzie oscylować wokół 50-60 mld zł, a Kredyt Bank chce zwiększać swój udział w tym segmencie.

W przyszłym roku 30% sprzedaży kredytów hipotecznych banku ma  być realizowana przez pośredników. Dotychczas ten udział sięgał 10%.

Molenda powiedział, że w tym roku bank spodziewa się wzrostu bazy depozytowej łącznie o 1,4-1,5 mld zł. Sprzedaż produktów inwestycyjnych przekroczyła 2,5 mld zł brutto.

„Do końca listopada zebraliśmy 1,2 mld zł depozytów. Grudzień powinien przynieść ok. 200 mln zł środków, więc cały rok zakończymy na poziomie 1,4 -1,5 mld zł nowych depozytów"- powiedział Molenda.

Bank stawia także na sprzedaż  kredytów gotówkowych, dzięki którym w poprzednich latach pozyskiwał 20-25% nowych klientów.  Grudzień

„To już nie jest dla nas produkt akwizycyjny. Szacujemy, że skończymy ten rok sprzedażą kredytów gotówkowych na poziomie 840 mln zł. To spadek o 15% w skali roku, ale bank koncentruje się na oferowaniu tego produktu wyłącznie klientom banku"- powiedział wiceprezes Gert Rammeloo.

Dodał, że rozszerzona oferta ubezpieczeń spowodowała, że 3 razy więcej klientów zdecydowało się na zaciągnięcie kredytu gotówkowego z ubezpieczeniem.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Kredyt Bank: co najmniej 100 tys. nowych kont w 2011 r.

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl