SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

LG w I kwartale br. z 10-proc. wzrostem wpływów, 14,8 mln sprzedanych smartfonów

Firma LG Electronics w pierwszym kwartale 2017 r. odnotowała 10% wzrost sprzedaży oraz najwyższy od 2009 r. dochód operacyjny.

LG K7Article

W pierwszym kwartale br. LG odnotowało przychody w wysokości 12,7 mld USD (14,66 bln KRW), co oznacza wzrost o 9,7% w porównaniu do analogicznego okresu w roku 2016. Firma niemal podwoiła swój dochód operacyjny, który finalnie wyniósł 798,3 mln USD (921,5 mld KRW), przy czym dział Home Appliance & Air Solutions osiągnął największy wynik od 8 lat.

Dział LG Home Appliance & Air Solutions odnotował w I kwartale br. wzrost sprzedaży o 10% w porównaniu do analogicznego okresu w roku ubiegłym oraz o 15% w porównaniu do poprzedniego kwartału. Przychody w wysokości 4,02 mld USD (4,64 bln KRW) są odzwierciedleniem dobrych wyników uzyskanych w Azji oraz Ameryce Łacińskiej. Sprzedaż w Korei wzrosła o 33% w skali roku, dzięki zainteresowaniu pralkami TwinWash, klimatyzatorami, lodówkami oraz systemem do pielęgnowania ubrań LG Styler.

Dział LG Home Entertainment odnotował najwyższą marżę operacyjną w I kwartale, równą 8,8%, przy wartości sprzedaży 3,75 mld USD (4,33 bln KRW). Według LG, ten wynik był możliwy do osiągnięcia dzięki wzrostowi sprzedaży produktów premium, poprawie struktury kosztów oraz uelastycznieniu strategii w odpowiedzi na wzrost cen paneli.

Przychody działu LG Mobile Communications wyniosły 2,61 mld USD (3,01 bln KRW), co oznacza wzrost o 4% w skali kwartału oraz o 2% w skali roku. Wynik pomogło osiągnąć wprowadzenie flagowego smartfona LG G6 oraz nowych modeli dla szerokiego odbiorcy. W tym kwartale firma sprzedała 14,8 mln smartfonów - o 10% więcej niż w I kwartale 2016 r., głównie ze względu na wzrost popytu w obu Amerykach.

Z kolei dział LG Vehicle Components odnotował sprzedaż na poziomie 759,2 mln USD (876,4 mld KRW), co oznacza wzrost o 48% w porównaniu do I kwartału 2016 r., wynikający w znacznej mierze ze współpracy z General Motors w dziedzinie samochodu elektrycznego Bolt.

Dołącz do dyskusji: LG w I kwartale br. z 10-proc. wzrostem wpływów, 14,8 mln sprzedanych smartfonów

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl