SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Maciej Orłoś przechodzi do kanału telewizyjnego Wirtualnej Polski

Maciej Orłoś, którzy z końcem sierpnia po ponad 25 latach pracy odszedł z Telewizji Polskiej, jesienią br. dołączy do zespołu Grupy Wirtualna Polska. Będzie pracował w przygotowywanym obecnie przez wydawcę kanale telewizyjnym WP.

Maciej Orłoś, fot. TVPArticle

O przejściu Macieja Orłosia do Wirtualnej Polski jako pierwszy pod koniec sierpnia poinformował „Puls Biznesu”. W środę w zeszłym tygodniu dziennikarz ostatni raz poprowadził „Teleexpress” i po nieco ponad 25 latach pracy pożegnał się z Telewizją Polską. Oficjalnie nie chciał mówić o powodach swojej decyzji i planach zawodowych, zaznaczył tylko, że jego odejście nie jest związane z tym, że nowym szefem redakcji programu na początku sierpnia został Klaudiusz Pobudzin.

Według nieoficjalnych ustaleń Wirtualnemedia.pl Maciej Orłoś zacznie pracę w Wirtualnej Polsce najwcześniej w listopadzie, m.in. dlatego że z TVP jest jeszcze związany przez okres wypowiedzenia. Będzie prowadził wybrane programy publicystyczne i lifestylowe w przygotowywanym przez wydawcę kanale telewizyjnym WP, który zacznie nadawanie 2 grudnia br.

Co na to Maciej Orłoś? - Nie mogę jeszcze oficjalnie potwierdzić, gdzie będę pracował. Najwcześniej będę mógł o tym rozmawiać w październiku - poinformował nas dziennikarz. Dodał, że postępuje według standardowych zasad zatrudnienia w branży mediów. - Bez komentarza - odpowiedziała Katarzyna Halicka, rzeczniczka prasowa Grupy Wirtualna Polska, zapytana o zatrudnienie Orłosia.

W kanale WP pracować będą także inni dziennikarze związani poprzednio z Telewizją Polską: Kamila Biedrzycka-Osica, Małgorzata Serafin i Igor Sokołowski. Ponadto programy będą prowadzić osoby zatrudnione w Wirtualnej Polsce jako menedżerowie: Małgorzata Ohme (od początku września jest w firmie dyrektorem programowym obszaru lifestyle) oraz Tomasz Machała (od listopada będzie dyrektorem zarządzającym obszarem wiadomości i biznesu).

W wakacje Wirtualna Polska prowadziła rozmowy z Agatą Młynarską (umieściła nawet wizerunek dziennikarki w prezentacji kanału WP dla operatorów kablowych i satelitarnych), która jednak zdecydowała się objąć funkcję dyrektora rozwoju kanału TLC w Polsce.

W tym i przyszłym roku wydawca na swoją stację telewizyjną przeznaczy ponad 23,1 mln zł, a w kolejnych dwóch latach - 25-26 mln zł (w tym co rok ok. 1,3 mln zł opłaty koncesyjnej). Planuje, że w przyszłym roku kanał osiągnie 0,5-0,6 proc. udziału w rynku tv i 13,9 mln zł wpływów reklamowych, w 2018 roku - 1-1,1 proc. udziału i 28,3 mln zł wpływów, a w 2019 roku - 1,2-1,4 proc. udziału i prawie 39 mln zł wpływów. W 2018 roku ma osiągnąć rentowność wynoszącą 3,4 mln zł zysku EBITDA, a w 2019 roku - już 12,9 mln zł zysku EBITDA.

Dołącz do dyskusji: Maciej Orłoś przechodzi do kanału telewizyjnego Wirtualnej Polski

23 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Gorky Park
M. Orłośs istniał zawodowodo tylko przez pryzmat Teleexpressu, zobaczycie po jego odejściu z Telelexpressu okaze sie, ze król jest nagi; bo jest nagi. A Cholewiński jest bardzo śłabym prowdzącym Teleexpress.
odpowiedź
User
Marta
Stare gęby w nowym kanale? Nie wróżę sukcesu. I to jeszcze zwolnieni gdzie indziej jak ta pani z zezem.
odpowiedź
User
dr
żądam świeżej krwi
odpowiedź