SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Maciej Orłoś przechodzi do kanału telewizyjnego Wirtualnej Polski

Maciej Orłoś, którzy z końcem sierpnia po ponad 25 latach pracy odszedł z Telewizji Polskiej, jesienią br. dołączy do zespołu Grupy Wirtualna Polska. Będzie pracował w przygotowywanym obecnie przez wydawcę kanale telewizyjnym WP.

Maciej Orłoś, fot. TVP Article

O przejściu Macieja Orłosia do Wirtualnej Polski jako pierwszy pod koniec sierpnia poinformował „Puls Biznesu”. W środę w zeszłym tygodniu dziennikarz ostatni raz poprowadził „Teleexpress” i po nieco ponad 25 latach pracy pożegnał się z Telewizją Polską. Oficjalnie nie chciał mówić o powodach swojej decyzji i planach zawodowych, zaznaczył tylko, że jego odejście nie jest związane z tym, że nowym szefem redakcji programu na początku sierpnia został Klaudiusz Pobudzin.

Według nieoficjalnych ustaleń Wirtualnemedia.pl Maciej Orłoś zacznie pracę w Wirtualnej Polsce najwcześniej w listopadzie, m.in. dlatego że z TVP jest jeszcze związany przez okres wypowiedzenia. Będzie prowadził wybrane programy publicystyczne i lifestylowe w przygotowywanym przez wydawcę kanale telewizyjnym WP, który zacznie nadawanie 2 grudnia br.

Co na to Maciej Orłoś? - Nie mogę jeszcze oficjalnie potwierdzić, gdzie będę pracował. Najwcześniej będę mógł o tym rozmawiać w październiku - poinformował nas dziennikarz. Dodał, że postępuje według standardowych zasad zatrudnienia w branży mediów. - Bez komentarza - odpowiedziała Katarzyna Halicka, rzeczniczka prasowa Grupy Wirtualna Polska, zapytana o zatrudnienie Orłosia.

W kanale WP pracować będą także inni dziennikarze związani poprzednio z Telewizją Polską: Kamila Biedrzycka-Osica, Małgorzata Serafin i Igor Sokołowski. Ponadto programy będą prowadzić osoby zatrudnione w Wirtualnej Polsce jako menedżerowie: Małgorzata Ohme (od początku września jest w firmie dyrektorem programowym obszaru lifestyle) oraz Tomasz Machała (od listopada będzie dyrektorem zarządzającym obszarem wiadomości i biznesu).

W wakacje Wirtualna Polska prowadziła rozmowy z Agatą Młynarską (umieściła nawet wizerunek dziennikarki w prezentacji kanału WP dla operatorów kablowych i satelitarnych), która jednak zdecydowała się objąć funkcję dyrektora rozwoju kanału TLC w Polsce.

W tym i przyszłym roku wydawca na swoją stację telewizyjną przeznaczy ponad 23,1 mln zł, a w kolejnych dwóch latach - 25-26 mln zł (w tym co rok ok. 1,3 mln zł opłaty koncesyjnej). Planuje, że w przyszłym roku kanał osiągnie 0,5-0,6 proc. udziału w rynku tv i 13,9 mln zł wpływów reklamowych, w 2018 roku - 1-1,1 proc. udziału i 28,3 mln zł wpływów, a w 2019 roku - 1,2-1,4 proc. udziału i prawie 39 mln zł wpływów. W 2018 roku ma osiągnąć rentowność wynoszącą 3,4 mln zł zysku EBITDA, a w 2019 roku - już 12,9 mln zł zysku EBITDA.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Maciej Orłoś przechodzi do kanału telewizyjnego Wirtualnej Polski

23 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Gorky Park
M. Orłośs istniał zawodowodo tylko przez pryzmat Teleexpressu, zobaczycie po jego odejściu z Telelexpressu okaze sie, ze król jest nagi; bo jest nagi. A Cholewiński jest bardzo śłabym prowdzącym Teleexpress.
45 64
odpowiedź
User
Marta
Stare gęby w nowym kanale? Nie wróżę sukcesu. I to jeszcze zwolnieni gdzie indziej jak ta pani z zezem.
47 60
odpowiedź
User
dr
żądam świeżej krwi
38 19
odpowiedź
User
renata
Bardzo dobra decyzja WP, M.Orłoś jest dziennikarzem z wyższej półki.
67 41
odpowiedź
User
wujek
Zakupy WP wśród starych gwiazd robią wrażenie. Pytanie, czy to ma być TV dla 50 latków? Bo Orłoś mimo wszystko to kapcie i herbata.
45 42
odpowiedź