SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google RSS Twitter

Kora, Voo Voo, Miśkiewicz i Zalewski z Mateuszami Trójki 2017

Program 3 Polskiego Radia po raz 24. rozdał nagrody muzyczne „Mateusze Trójki”. Tradycyjnie dostają je najciekawsi wykonawcy mijającego roku.

Article

W kategorii „Muzyka rozrywkowa - debiut” nagrodzono projekt Steve Nash & Turntable Orchestra. „Mateusz” w kategorii „Muzyka rozrywkowa - wydarzenie” trafił do Krzysztofa Zalewskiego, zaś za całokształt - zespół  Voo Voo. Za debiut w muzyce jazzowej nagrodzono z kolei Kubę Więcka. Natomiast „Wydarzeniem roku” w tym rodzaju muzyki ogłoszono grupę Electric Acoustic Beat Sessions.

„Mateusza” za całokształt w kategorii „Muzyka jazzowa” otrzymał Henryk Miśkiewicz - za „40 lat mistrzowskiego grania jazzu w Polsce, przepiękne finezyjne solówki, za niepowtarzalny delikatny klimat ballad i jedyne w swoim rodzaju brzmienie saksofonu”.

Po raz drugi w swojej historii kapituła nagrody przyznała „Super Mateusza”, którym uhonorowana została Kora Jackowska za „wywrócenie polskiego rocka do góry nogami, odwagę, bezkompromisowość i hart ducha”.

Nagrody przyznano w środę, 25 października. Uroczystą galę odbywającą się w Studiu Muzycznym im. Agnieszki Osieckiej prowadzili Piotr Metz i Agnieszka Szydłowska.

„Mateusze” przyznawane są przez Akademię Muzyczną Trójki od 1987 r. Nazwa nagrody pochodzi od imienia kompozytora i aranżera Mateusza Święcickiego, który był współtwórcą i pierwszym dyrektorem muzycznym Programu 3.

Nagrody przyznała Akademia Muzyczna Trójki w składzie: Piotr Baron, Jan Borkowski, Jan Chojnacki, Anna Gacek, Grzegorz Hoffmann, Piotr Metz, Marek Niedźwiecki, Mariusz Owczarek, Piotr Stelmach, Zofia Sylwin, Paweł Sztompke, Agnieszka Szydłowska i Tomasz Żąda.

Wśród dotychczasowych laureatów znajdują się m.in. Edyta Bartosiewicz, Ewa Bem, Monika Brodka, Lech Janerka, Anna Maria Jopek, Wojciech Młynarski, Włodzimierz Nahorny, Zbigniew Namysłowski, Katarzyna Nosowska, Agnieszka Osiecka, Dawid Podsiadło, Tomasz Stańko, Magda Umer, Wojciech Waglewski, Zbigniew Wodecki, Jan „Ptaszyn” Wróblewski, Włodek Pawlik, zespoły Lao Che, Raz Dwa Trzy i Perfect.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Kora, Voo Voo, Miśkiewicz i Zalewski z Mateuszami Trójki 2017

6 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Luz
Brawo Polskie Radio!! Polska muzyka rulez! Swietny, jazzowy koncert.
8 3
odpowiedź
User
orion2
Chyba pierwszy raz wyczytałem kto zasiada w Akademii Muzycznej Trójki.
10 1
odpowiedź
User
higieniczny Marcin
Gratuluję laueratom, a szczególnie Voo Voo i Korze. Bez nich polska muzyka byłaby znacznie uboższa.
3 1
odpowiedź
User
iii
ciekawe
1 0
odpowiedź
User
Hmm
Chyba pierwszy raz wyczytałem kto zasiada w Akademii Muzycznej Trójki.

Orionie, a ja byłem pewien, że już za czasów Magdy Jethon to ciało wysłano do Krainy Wiecznych Łowów. Lata temu ów organ chyba miał odpowiadać m.in. za treść oprawy muzycznej, ale oprawę zastąpiono playlistą a sam organ chyba nie był zbyt często używany, więc zanikł. Okazuje się, że jest! :D Tylko skład jakiś taki - dyplomatycznie mówiąc - mocno rezerwowy...
4 2
odpowiedź
User
Akademia, ale jaka?
Nagrody przyznała Akademia Muzyczna Trójki w składzie: (...) Anna Gacek (...).
Czy to żart? Może mi ktoś wyjaśnić, co wnosi do owej Akademii owa osoba. Zero autorskich odkryć muzycznych, zero oryginalności. Prasówki z innych mediów muzycznych, granie tego, co i tak już jest grane, było grane lub będzie grane za chwile. Robienie wywiadów ze znanymi muzykami przy okazji europejskiej promocji płyty czy obecności na dużym festiwalu to chyba deczko za mało... Kwintesencja wtórności w radiu, które powinno mieć ambicję bycia medium odkrywającym muzyków z potencjałem, radiem autorskim a nie pasem transmisyjnym na zasadzie ctr c + ctrl v.
3 0
odpowiedź
Zobacz więcej w kategorii: Reklamy / Marketing
przesuń do góry