SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Mistrzowie .NET

Pierwsze ogólnopolskie Mistrzostwa Programistów .NET rozstrzygnięte

Najmłodszy uczestnik miał 11 lat, najstarszy - 69. Wygrał Piotr Dobrowolski z Krakowa. Do rywalizacji zgłosiło się 4000 osób, z czego 1650 wypełniło test. Drugiego i trzeciego dnia zmagań test wypełniało równocześnie prawie 800 osób. Średnia wieku uczestników wyniosła 24,7 lat.

Polskimi Mistrzami .NET 2004 zostali:
I miejsce: Piotr Dobrowolski - pracownik firmy Comarch
II miejsce: Michała Chaniewski, 82%, pracownik firmy Prokom
III miejsce: Marek Byszewski, 78%, pracownik TU Allianz Polska


"Serdeczne gratulacje dla zdobywców 1. i 2. miejsca, oraz wszystkich osób, które uzyskały tytuł Eksperta. Mam wielki szacunek do ich wiedzy i chylę czoła przed ogromem pracy, który musiały włożyć, aby osiągnąć tak wysoki poziom." - mówi Marek Byszewski, zdobywca trzeciego miejsca.
Test, składający się z 60 pytań wielokrotnego wyboru, sprawdzał wiedzę programistów w zakresie technologii .NET. W rozgrywce mogli wziąć udział zarówno ci, którzy, zajmują się programowaniem zawodowo, jak i amatorzy. Przed rozpoczęciem quizu Microsoft na swoich stronach internetowych udostępnił materiały pomocnicze.

Microsoft oraz firmy APN Promise, Auto Żoliborz oraz Dell Sp. z o.o. przygotowali dla zwycięzców cenne nagrody: samochód Opel Astra III za pierwszą lokatę, laptop Dell D800 za drugą oraz konsolę Xbox z zestawem gier za trzecią. Jednocześnie stu uczestników, którzy zarejestrowali się jako pierwsi otrzymali roczne prenumeraty magazynu komputerowego CHIP.

Uczestnicy, w zależności od ilości zdobytych punktów, otrzymali certyfikaty. Tytuł Adepta .NET - powyżej 31% poprawnych odpowiedzi uzyskało 637 osób. Ponad 51% prawidłowych wskazań gwarantowało stopień Praktyk .NET, który przyznano 302 osobom. 24 uczestników uhonorowano tytułem Eksperta .NET. Osoby te uzyskały ponad 71% dobrych odpowiedzi.
Młodsi uczestnicy konkursu, dla których stworzono specjalną kategorię, poniżej 18 lat, otrzymali roczne stypendia pieniężne. Najlepsze wyniki w tej grupie uzyskali 14 - letni Maciek Mucha, 15 - letni Filip Kajzerski i 16 - letni Łukasz Herman. Wszyscy trzej są z zamiłowania informatykami i swoją przyszłość wiążą właśnie z tą dziedziną.

"Nie spodziewaliśmy się, że nasz konkurs będzie cieszył się takim powodzeniem. Liczba zgłoszeń, a jest to w sumie 4000 osób, przeszła nasze najśmielsze oczekiwania. Ogromna satysfakcję sprawił nam start najmłodszych, przede wszystkim 11-letniego Dominika Marszk. Mogę z dumą stwierdzić, że wiedza informatyczna w kręgach polskich programistów - zarówno profesjonalistów, a tym bardziej amatorów - stoi na bardzo wysokim poziomie" - Jacek Myrcha, dyrektor działu Developer & Platform Evangelism w polskim oddziale Microsoft.

Microsoft .NET jest oprogramowaniem, które służy do łączenia informacji, osób, systemów i urządzeń. Technologia .NET zapewnia współdziałanie oparte na XML, wykorzystywana jest w wielu produktach firmy Microsoft: w serwerach, klientach, usługach i narzędziach. Na przykład takie produkty, jak Microsoft Windows® i Microsoft Office także wykorzystują .NET do łączenia się z innymi systemami i aplikacjami. Programiści korzystają z .NET wykorzystując model programowania dostarczany przez platformę Microsoft .NET Framework.

W trakcie drugiego i trzeciego dnia rozgrywek, test wypełniało jednocześnie ponad 800 osób. Umożliwiała to specjalna konstrukcja platformy, na której znajdował się formularz testowy. Za jej budowę była odpowiedzialna firma Xenium.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Mistrzowie .NET

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl