SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Niechciana ciąża - co dalej?

Wśród obaw związanych z relacjami seksualnymi Polacy na pierwszym miejscu wymieniają niechcianą ciążę

Wśród obaw związanych z relacjami seksualnymi Polacy na pierwszym miejscu wymieniają niechcianą ciążę - wynika z badania zrealizowanego przez TNS OBOP. Obawę taką wyraża aż 65% mężczyzn i 76% kobiet.

Jednocześnie 42% badanych kobiet i mężczyzn deklaruje, że w przypadku zagrożenia niechcianą ciążą najlepszym wyjściem jest zażycie tzw. tabletki po stosunku. Tylko 32% ogółu respondentów twierdzi, że w takiej sytuacji najlepszym rozwiązaniem jest urodzenie dziecka.

Największymi zwolenniczkami stosowania tabletki po stosunku są kobiety z wykształceniem zasadniczo/zawodowym (54%) oraz średnim (54%). Wśród mężczyzn pogląd taki charakteryzuje odpowiednio 43% i 37% osób w tej samej kategorii. Znacznie mniej respondentów podzielających podobne opinie występuje w grupie respondentów z wykształceniem podstawowym (odpowiednio 32% mężczyzn i 27% kobiet) oraz licencjackim/wyższym (odpowiednio 47% mężczyzn i 46% kobiet).

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Niechciana ciąża - co dalej?

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl