SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Osobista rekomendacja to najlepsza promocja stron www

Według Taylor Nelson Sofres (właściciela TNS OBOP) osobista rekomendacja internauty jest jednym z najważniejszych i skutecznych narzędzi promocji stron www.

Wyniki badania przeprowadzonego w 14 krajach wskazują, że poczucie satysfakcji wynikające z korzystania ze strony www nie tylko zachęca użytkowników do powtórnych wizyt, ale wpływa również na pozyskanie nowych odwiedzających, a w związku z tym na zwiększenie oglądalności serwisu.

Niemal dwa razy więcej regularnych użytkowników internetu twierdzi bowiem, że w poszukiwaniu nowych stron częściej korzysta z porady osób znajomych niż z pomocy wyszukiwarek czy linków, a 98 % zadowolonych użytkowników danej strony deklaruje, że poleciłoby ją znajomej osobie.

Osobista rekomendacja ma także ogromne znaczenie w budowaniu bazy lojalnych użytkowników stron. Nie mogą na nią jednak liczyć serwisy, które nie spełniają podstawowych kryteriów. Wśród najczęściej wymienianych czynników, na które respondenci wskazywali jako niewystarczająco zadawalające znalazły się:

 • regularność w aktualizowaniu zawartości stron www (37%)
 • możliwość personalizacji stron www (33 %)
 • jakość mechanizmów wyszukiwania (32 %)
 • szybkość ładowania strony (32 %)

  Z drugiej jednak strony większość firm stara się wychodzić naprzeciw potrzebom użytkowników. Aż 71 % użytkowników zadowolonych jest z mechanizmów umożliwiających poruszanie się po stronie, a 69 % okreśa strony mianem przyjaznych. Natomiast dla dwóch trzecich użytkowników satysfakcjonujący poziom osiąga zawartość stron.
 • Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

  Dołącz do dyskusji: Osobista rekomendacja to najlepsza promocja stron www

  0 komentarze
  Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl