SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Polska firma Grape Up tworzy dla Porsche platformę cyfrową

Producent samochodów sportowych Porsche (Grupa Volkswagen) opracowuje platformę cyfrową One Digital Platform (ODP), opartą o technologie IoT i Digital Twin. Przy projekcie współpracuje z polską firmą IT Grape Up.

Article

One Digital Platform ma połączyć samochody, użytkowników i zewnętrznych dostawców usług we wspólny, stabilnie działający cyfrowy ekosystem. Platforma bazuje na chmurze Microsoft Azure oraz wykorzystuje szereg usług związanych z tą chmurą (Azure IoT Edge i Azure Digital Twins).

Grape Up dla Porsche

Grape Up w ramach projektu jest częściowo odpowiedzialna za zaprojektowanie i testowe wdrożenie nowego rozwiązania w samochodach Porsche.

Współpraca pomiędzy obiema firmami to głównie działania z zakresu R&D i prototypowania. W ich ramach Grape Up zaproponował i zaimplementował architekturę, która będzie spełniała określone wymogi dotyczące bezpieczeństwa oraz utrzymania ciągłości komunikacji z samochodami Porsche. Ważną kwestią było także zapewnienie możliwości wzbogacania platformy o kolejne aplikacje dostarczane przez zewnętrznych dostawców usług.

Grupa Volkswagen ogłosiła plany budowy platformy cyfrowej Porsche w sierpniu ubiegłego roku. O procesie budowy platformy przedstawiciele opowiedzą na wrześniowej konferencji w Holandii.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Polska firma Grape Up tworzy dla Porsche platformę cyfrową

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl