SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Radio wciąż popularniejsze od streamingu muzyki

Streaming stanowi coraz popularniejszy sposób słuchania muzyki, ale cały czas najchętniej wykorzystywane jest do tego radio.

Article

Z badania Edison Research przeprowadzonego w maju 2016 r. na grupie ponad 8,5 tys. konsumentów z USA w wieku minimum 13 lat wynika, że 44 proc. czasu poświęcanego przez nich na słuchanie muzyki przypada na radio AM/FM.

Następne w kolejności są: muzyka zakupiona (w tym płyty CD i cyfrowe pliki) oraz streaming. Te dwa formaty odpowiadają kolejno za 18 proc. i 17 proc. czasu przeznaczanego na muzykę.

Podobnie wygląda sytuacja w przypadku urządzeń wykorzystywanych do słuchania muzyki. Na pierwszym miejscu znalazły się radioodbiorniki (41 proc.), które wyprzedziły urządzenia mobilne (23 proc.) oraz pecety (16 proc.).

Przy wciąż dominującej pozycji jaką ma radio, szybko rośnie popularność streamingu muzyki. Z danych International Federation of the Phonographic Industry wynika, że w 2015 roku subskrybentami tego typu usług było na całym świecie 68 milionów osób, w porównaniu do 41 milionów w roku 2014.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Radio wciąż popularniejsze od streamingu muzyki

3 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Maciej deKODer
Bo radio to nie jest wyłącznie muzyka. Ja słucham radia (tylko Polskiego Radia, przeważnie Jedynki!), bo oprócz muzyki mogę w nim usłyszeć obszerne wiadomości, reportaże, lektury, słuchowiska, porady, rozmowy z interesującymi gośćmi. Tego nie dadzą mi serwisy streamingowe w internecie. :) W ogóle porównywanie radia do serwisów streamingowych jest tragiczną pomyłką, to są dwa kompletnie różne światy. Kocham radio za to, że w radiu jest wszystko, co najlepsze, a nie tylko muzyka (choć oczywiście muzyka też jest ważnym składnikiem mojej kochaniutkiej Jedyneczki).
19 17
odpowiedź
User
Piotr
Ciekawe czy do badań zalicza się także streaming radia przez internet (np przez tunein) i podcasty.
Fajnie by było zobaczyć całościowe badania obejmujące trendy we wszytkich tych zakresach
10 8
odpowiedź
User
Łukasz
Osobiście muzyka w radiu dla mnie nie jest najważniejsza (może poza PR2). Do słuchania muzyki wolę płyty CD, LP, kasety ew. streaming. W radiu najbardziej cenię właśnie żywe słowo; wiadomości, wywiady, słuchowiska... to co nazywa się teatrem wyobraźni :) I też słucham tylko PR od od PR1, PR2, przez lokalne Radio Łódź po PR24. Dawniej (gdzieś tak do roku 2002 (?) lubiłem jeszcze Trójkę, ale potem przy Laskowskim miałem dość, na chwilę wróciłem przy Skowrońskim a potem już nigdy :(
9 8
odpowiedź