SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

T-Mobile Polska - najszybsze pobieranie, Plus - najszybsze wysyłanie, Orange - najniższy ping

W czerwcu T-Mobile Polska był liderem w kategorii średniej szybkości pobierania danych, pierwsze miejsce w kategorii średniej szybkości wysyłania danych awansował Plus a najniższej wartości ping należała do Orange - wynika z zestawienia RFBenchmark.pl, opisującego jakość i szybkość Internetu mobilnego w Polsce.

Article

W porównaniu z majem, T-Mobile utrzymał pozycję lidera w kategorii średniej szybkości pobierania danych, poprawiając wynik do 26,67 Mb/s. Na drugiej pozycji znalazł się Orange z niewiele gorszym wynikiem 26,44 Mb/s. Listę zamykają Play (25,05 Mb/s) i Plus (21,48 Mb/s).

Średnia szybkość wysyłania danych

Po dziesięciu miesiącach nastąpiła zmiana lidera w kategorii średniej szybkości wysyłania danych. Orange oddał tytuł Plusowi, który z trzeciego, awansował na pierwsze miejsce. Należąca do Polkomtela sieć osiągnęła w czerwcowych pomiarach wynik 12,37 Mb/s.

Orange uzyskał wynik niewiele słabszy i po raz drugi w tym miesiącu przegrał rywalizacji o ułamki, z wynikiem 12,22 Mb/s.

W dalszej części tabeli nastąpiły kolejne zmiany. T-Mobile z czwartego miejsca awansował na trzecie, dzięki rezultatowi 11,78 Mb/s. Najsłabiej tym razem wypadł Play, który zamknął notowanie wynikiem 11,56 Mb/s.

Najniższa wartość ping

Czołowa pozycja w kategorii najniższej wartości ping należała do Orange, które poprawiło swój wynik i może pochwalić się wynikiem 35,31 ms. Drugie miejsce z niewielką startą zajmuje T-Mobile, który osiągnął wynik 38,23 ms. Po raz kolejny na trzeciej pozycji uplasował się Play (40,7 ms), a czwartym operatorem był Plus (43,99 ms).

Czerwcowy ranking został przygotowany na podstawie 100383 pomiarów przeprowadzonych przez użytkowników aplikacji mobilnej RFBENCHMARK. To kolejny rekord i pierwszy raz w historii, gdy liczba testów przekroczyła barierę 100 tysięcy pomiarów. Najczęściej wykorzystywaną technologią było 4G (86,07% wszystkich pomiarów). Pozostałe technologie są coraz rzadziej spotykanie, a ich użycie wynosi odpowiednio 13,83% dla 3G oraz 0,1% dla 2G.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: T-Mobile Polska - najszybsze pobieranie, Plus - najszybsze wysyłanie, Orange - najniższy ping

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl