SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Robert Bednarski odchodzi wskutek konsolidacji Onetu z RASP

W powitalnym mailu do pracowników Jonny Crowe, nowy szef Grupy Onet, podkreśla swoje doświadczenie na rynku internetowym. Odejście z tej funkcji Bednarskiego wynika z konsolidacji kierownictwa Onetu i Ringier Axel Springer Polska, ograniczającego autonomię poszczególnych menedżerów.

Robert BednarskiArticle

W czwartek Grupa Onet.pl ogłosiła, że z początkiem 2015 r. Robert Bednarski przestanie być jej prezesem i dyrektorem generalnym. Obowiązki dyrektora generalnego powierzono Jonny’emu Crowe, który dotychczas pełnił funkcję chief digital officera w Ringier Axel Springer AG oraz członka rady nadzorczej Grupy Onet.pl. Dodatkowo z końcem lutego 2015 r. z firmy odchodzi Renata Morlewska-Sipior, którą na stanowisku chief financial officera zastąpi Grzegorz Kania, obecny CFO RASP (przeczytaj więcej na ten temat).

Bednarski w czwartek nie chciał konkretnie rozmawiać o powodach swojego odejścia ani dalszych planach zawodowych, tłumacząc się natłokiem zajęć.

Pracownicy Onetu otrzymali mail od Crowe’a, w którym podkreśla on dokonania Bednarskiego. - Chciałbym podziękować Robertowi za ciężką pracę i zaangażowanie przez ostatnie 3 lata, gdy stał u sterów Onetu. Dziękuję również każdemu pracownikowi Grupy za wkład w budowanie pozycji lidera na rynku online w Polsce. Mimo bardzo konkurencyjnego rynku i sytuacji ekonomicznej Onet pokonał konkurentów dostarczając codziennie najlepsze treści oraz innowacyjne produkty dostępne na wszystkich platformach każdemu Polakowi na całym świecie. To wszystko było możliwe właśnie dzięki Waszej ciężkiej pracy. To zaszczyt i przywilej móc dzisiaj przejąć tymczasowo obowiązki dyrektora generalnego Grupy - napisał Crowe.

W innej części korespondencji nowo mianowany dyrektor generalny Grupy Onet.pl przypomina własną drogę zawodową, która doprowadziła go do obecnej funkcji. - Niektórzy z Was mieli już okazję mnie poznać, a z innymi z Was będę miał dopiero przyjemność  rozpocząć współpracę. Pracuję w branży od ponad 20 lat, z których 15 jestem związany z sektorem cyfrowym. Przez lata zajmowałem się tworzeniem, budowaniem, akwizycją i rozwojem spółek. Wiele razy tchnąłem nowe - lepsze - życie w internetowe firmy z różnych stron Europy. Jako COO na Europę w firmie Naspers, w ostatnich latach pomagałem przekształcić Allegro z lokalnego sklepu w wiodącą platformę e-commercową. Pracuję w Polsce od 2008 roku i zawsze chętnie tu wracam! - podkreślił Crowe.

Nowy szef Onetu w swoim mailu nie zdradził żadnych planów związanych z dalszym rozwojem firmy. W rozmowie z Wirtualnemedia.pl osoby związane z Grupą Onet.pl, które pragnęły zachować anonimowość, podkreślają, że Crowe dał się poznać jako zdolny menedżer wysokiego szczebla. Dziwią się jednak temu, że ma on objąć stanowisko jedynie tymczasowo, i zastanawiają, czy w dalszej perspektywie właściciele firmy nie zamierzają zatrudnić jako jej szefa kogoś innego.

W odejściu Roberta Bednarskiego rozmówcy Wirtualnemedia.pl nie dopatrują się raczej związków z trwającym wyścigiem na akwizycje pomiędzy Grupą Onet-RASP i Grupą Wirtualna Polska, ani z tym, że według symulacji Grupa WP po przejęciu Money.pl i Dobreprogramy.pl wyprzedzi w Megapanelu Grupę Onet-RASP (zobacz szczegóły).

- Decyzje o przejęciach zapadają na najwyższych szczeblach i Bednarski nie miał z nimi wiele wspólnego - podkreślają źródła Wirtualnemedia.pl. - Przyczyny jego odejścia mogą być raczej związane z przeprowadzoną w lecie br. konsolidacją kierownictwa całej grupy. Już wtedy stało się jasne, że autonomia poszczególnych menedżerów w Onecie zostanie ograniczona. Nie wiadomo do końca, czy Bednarskiemu odpowiadał taki układ - zaznaczają osoby związane z Grupą Onet.pl.

Przypomnijmy, że w połowie br. utworzono wspólną grupę kierowniczą Onetu i RASP, w której oprócz Roberta Bednarskiego, Jonny'ego Crowe’a i Grzegorza Kani zasiadają Edyta Sadowska - CEO Ringier Axel Springer Polska, oraz jako przewodniczący Mark Dekan - CEO w Ringier Axel Springer Media (więcej na ten temat).

Według niepotwierdzonych informacji Robert Bednarski może niebawem znaleźć się w kierownictwie innej dużej firmy działającej na polskim rynku internetowym.

W październiku br. strony Grupy Onet - RASP zanotowały 15,58 mln użytkowników i 3,63 mld odsłon, a sam portal Onet.pl - 13,74 mln użytkowników i 3,16 mld odsłon (według Megapanelu PBI/Gemius - zobacz jego pełne wyniki).

Dołącz do dyskusji: Robert Bednarski odchodzi wskutek konsolidacji Onetu z RASP

8 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
ekspert
dziwna zmiana
odpowiedź
User
biały
Mordor rządzi, mordor radzi, mordor nigdy cię nie zdradzi
odpowiedź
User
dziadek
wszystkie w media w rękach obcych, szkoda . Nie była potrzebna żadna wojna.
odpowiedź