SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Ronson może zrealizować istotny wzrost zysku w 2009 roku

Zarejestrowany w Holandii deweloper mieszkaniowy Ronson Europe, może istotnie poprawić wyniki w bieżącym roku, wynika z wypowiedzi dyrektora finansowego spółki Tomasza Łapińskiego, który podkreślił, że firma co prawda nie zrealizuje ponad 40-proc. marży, jak w latach ubiegłych, ale wskaźnik ten powinien być wyższy niż u konkurencji.

"Powinniśmy znacząco poprawić wyniki w bieżącym roku" - powiedział agencji ISB Tomasz Łapiński, dyrektor finansowy spółki. Dodał, że stanie się tak, gdyż w 2009 roku spółka rozliczy sprzedaż dużo większej liczby mieszkań niż w ubiegłym roku.

"Na chwilę obecną z mieszkań, które zamierzamy oddać w tym roku do użytku, mamy już sprzedanych około 130 lokali. Mimo trudnego rynku w styczniu i lutym zawarliśmy ponad 40 nowych umów dotyczących zarówno projektów oddawanych w tym jak i przyszłym roku" - powiedział też Łapiński.

Zdaniem dyrektora, w 2009 roku spółce nie uda się utrzymać marży brutto ze sprzedaży na ponad 40-procentowym poziomie. "W obecnych warunkach rynkowych jest to niemożliwe. Myślę jednak, że nasza marża będzie prezentować się korzystnie na tle konkurencji" - powiedział.

W raporcie za 2008 rok spółka podała, że marża brutto wyniosła około 43,9%. Łapiński wyjaśnił, że tak wysoki wskaźnik był możliwy m.in. z powodu rozliczenia sprzedaży projektów realizowanych na działkach budowlanych kupowanych kilka lat temu po bardzo atrakcyjnych cenach.

Dyrektor finansowy Ronsona zapowiedział, że priorytetem dla spółki jest utrzymanie płynności. "Na koniec ubiegłego roku mieliśmy ok. 40 mln zł w kasie. Ewentualną nadwyżkę płynnych środków będziemy mogli wykorzystać na uruchamianie nowych projektów i na okazyjne zakupy ziemi. Jest dużo ofert, które monitorujemy" - powiedział.

Łapiński poinformował, że Ronson rozważa rozpoczęcie w tym roku czterech nowych projektów. Obecnie jest realizowanych sześć projektów, w tym jeden w Poznaniu, który ma zostać zakończony jeszcze w pierwszym półroczu.

Spółka deweloperska Ronson Europe N.V. miała po audycie 15,14 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w 2008 roku wobec 38,90 mln zł zysku rok wcześniej.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Ronson może zrealizować istotny wzrost zysku w 2009 roku

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl