SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Ruszył Truck Tour 2004

Truck Tour 2004 'Za Różnorodnością. Przeciw dyskryminacji' wspiera kampanię antydyskryminacyjną Komisji Europejskiej

1 września, rozpoczynając swą europejską trasę wyruszył z Brukseli Euro-Truck - ciężarówka informacyjna Komisji Europejskiej. Celem Truck Tour 2004 jest podnoszenie stanu wiedzy społeczeństw europejskich odnośnie praw i obowiązków wynikających z nowych, europejskich przepisów antydyskryminacyjnych. Truck Tour 2004 jest jednym z elementów informacyjnej kampanii Komisji Europejskiej "Za Różnorodnością. Przeciw Dyskryminacji". Pomoże on w zwalczaniu dyskryminacji i promowaniu różnorodności w społeczeństwach UE. Odile Quintin, Dyrektor Generalna do spraw zatrudnienia i spraw socjalnych w Komisji Europejskiej, i belgijski Minister ds. Równości, Christian Dupont, wspólnie dali znak do rozpoczęcia trasy. Trasy, podczas której Euro-Truck, w ciągu trzech miesięcy, odwiedzi 19 miast w 10 krajach UE.

Euro-Truck do końca listopada odwiedzi dziesięć państw członkowskich UE: Węgry, Słowację, Czechy, Polskę, Łotwę, Danię, Wielką Brytanię, Irlandię, Francję i Włochy. W każdym kraju postój Euro-Truck'a uświetnią znane w danym kraju osobistości świata kultury, sportu i polityki. Na Słowacji rolę tę będzie pełnił Ibrahim Maiga, aktor, piosenkarz i muzyk, w Polsce natomiast w postoju Euro-Truck'a weźmie udział Marek Kamiński, podróżnik, który jak o jedyny na świecie w ciągu jednego roku dotarł do obu biegunów ziemi.

"Objazd samochodu stwarza praktyczną możliwość uświadomienia ludziom ich praw i obowiązków dotyczących dyskryminacji w zatrudnieniu" - powiedziała pani Quintin. "Badania wykazują, że wielu obywateli UE jest przekonanych, że pochodzenie etniczne, religia lub przekonania, niepełnosprawność, wiek lub orientacja seksualna mogą stanowić utrudnienie przy uzyskaniu pracy. Truck-Tour umożliwia, dzięki urozmaiconemu programowi, przedstawienie odmienności jako pozytywnej alternatywy dla jednostajności i jednorodności."

Osoby odwiedzające Euro-Truck mogą się dowiedzieć o korzyściach płynących z pozbawionego dyskryminacji środowiska pracy oraz uzyskać poradę, jak, dzięki postanowieniom dyrektyw, bronić się przed dyskryminacją w zatrudnieniu. 'Gwoździem programu' będzie Euro-Quiz, dzięki któremu uczestnicy będą mogli  sprawdzić, w formie zabawy, swoją wiedzę na temat dyrektyw antydyskryminacyjnych i historii UE. Program obejmuje również filmy na temat dyskryminacji, występy muzyczne, wystawy oraz rozmowy z politykami i przedstawicielami stowarzyszeń pracowników i pracodawców.

Aby dostosować kampanię do indywidualnej sytuacji każdego z krajów, wszystkie postoje Euro-Truck'a będą koordynowane  wspólnie  z krajowymi partnerami kampanii. Są to: ministerstwa, związki zawodowe, stowarzyszenia pracodawców oraz organizacje pozarządowe .

Euro-Truck wyposażony jest w sprzęt najnowszej technologii, mający na celu umożliwienie wszystkim odwiedzającym skorzystanie z informacji i aktywny udział w Truck Tour 2004. Euro-Truck został wyposażony w windę i pomost dla niepełnosprawnych oraz informator w języku Breill'a podłączony do specjalnego terminalu dla niewidomych i słabo widzących.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Ruszył Truck Tour 2004

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl