SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Uczestnik „Hotelu Paradise” okazał się bratem menadżera TVN

Widzowie krytykują „Hotel Paradise” (TVN7), ponieważ budzący kontrowersje uczestnik programu Roch Krzyżański, okazał się bratem Rafała Krzyżańskiego, zatrudnionego na menadżerskim stanowisku w TVN Warner Bros. Discovery. Nieoficjalnie wiadomo, że menadżer nie był zaangażowany w prace nad programem - odpowiada za to firma zewnętrzna. 

Roch Krzyżański (fot. TVN)Article

„Hotel Paradise” to randkowe reality-show z młodymi singlami, realizowane w egzotycznych krajach. Para, która wygra, może podzielić się pieniędzmi (po 50 tys. złotych). W siódmym sezonie kontrowersje budzi 22-letni Roch Krzyżański z Łodzi. Widzowie krytykują go w mediach społecznościowych m.in. za stosunek do Łucji, która również uczestniczy w programie.  

- W sprawie „Hotelu Paradise” (TVN), we wrześniu 2023 roku do KRRiT wpłynęła jedna skarga indywidualna. Zarzuty ze skargi dotyczą mobbingu i nękania wobec jednej z uczestniczek, Łucji – poinformowała rzecznik prasowa Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji Teresa Brykczyńska.

„Mój brat jest dorosły”

Dociekliwi internauci poinformowali w mediach społecznościowych, że Roch Krzyżański to brat Rafała Krzyżańskiego. Pracuje on w TVN Warner Bros. Discovery na stanowisku Direct to Consumer Monetization Director.

- Nie wiem, czy wiecie, ale jeden z uczestników „Hotelu Paradise” TVN7 Roch Krzyżański jest bratem dyrektora marketingu TVN odpowiedzialnego za Playera Rafała Krzyżańskiego. Przypadek? - piszą internauci. Sugerują, że uczestnik z takimi kontaktami dojdzie do finału, bo „stacja będzie promować swoich”.

W mediach społecznościowych krytykowany jest nie tylko Roch Krzyżański, ale także jego brat Rafał. Pod jego zdjęciem na Facebooku pojawiło się wiele krytycznych komentarzy. – Okropny człowiek ten brat, ja bym się wstydziła za kogoś takiego, znęca się psychicznie nad cudowną dziewczyną. Okropieństwo – napisała jedna z użytkowniczek. – Czy ten socjopata i manipulant Roch z „Hotelu Paradise” to twój brat? Jeśli tak to gratuluje. – stwierdził inny.
 
W obronie uczestnika stanął menadżer TVN. – To prawda i przykro mi z tego powodu, że emocje obcych ludzi są tak mocne, że publicznie obrażają w taki sposób kogoś, kogo oglądają niecałą godzinę dziennie w telewizji. Ciekawe jak można sobie wyrobić zdanie o ludziach widząc zmontowane 50 minut z jego dnia. A żeby wypowiadać to zdanie publicznie, to trzeba być do tego odważnym, bardzo. Wspieram Rocha! – napisał Krzyżański.

Internauci pytali czy jest dumny z brata. – Mój brat jest dorosły, zdecydował się wziąć udział w programie, w którym przez 3 miesiące jest zamknięty z obcymi ludźmi i wrzucony w codzienne intrygi. Jestem dumny z emocji, które prezentuje – tych pozytywnych i tych negatywnych. Nie doświadczyłem nigdy takiego eksperymentu społecznego, ale oglądałem wszystkie edycje „Hotelu Paradise” i wiem, że nie są to proste emocje – odpowiedział Krzyżański. W piątek menadżer ukrył komentarze na Facebooku. Zarówno on, jak i biuro prasowe TVN Warner Bros. Discovery nie komentują sprawy.

W regulaminie brak zapisów o członkach rodziny

Regulaminy castingów do programów „Master Chef” czy „Mam Talent!” zakazują udziału bliskiej rodziny pracowników stacji.

- Pracownicy, współpracownicy organizatora lub nadawcy oraz członkowie ich rodzin nie mogą brać udziału w konkursie organizowanym w ramach audycji. Przez członków rodziny rozumie się: wstępnych, zstępnych, rodzeństwo, małżonków i osoby pozostające w stosunku przysposobienia - można w nich przeczytać. W przypadku regulaminu castingów do programu „Hotel Paradise”, nie ma takich zapisów, choć widzowie uważają, że powinny być.

Jak ustalił nieoficjalnie portal Wirtualnemedia.pl, sprawa wyszła na jaw w trakcie produkcji. Pewne jest, że Rafał Krzyżański nie był w żaden sposób zaangażowany w prace nad tym programem. Reality-show nie produkuje spółka TVN, ale odpowiada za to Golden Media Polska. 

W bazie PESEL w naszym kraju zarejestrowano 2038 osób noszących nazwisko Krzyżański lub Krzyżańska. To 984 mężczyzn i 1054 kobiety.

Mniejsza oglądalność „Hotelu Paradise” niż przed rokiem

Średnia widownia premierowych odcinków siódmego sezonu reality-show „Hotel Paradise”, wyemitowanych w okresie od 28 sierpnia do 7 września 2023 roku (w dni powszednie o godz. 20.00) wyniosła 306 tys. osób. To o 25 proc. mniej osób niż w przypadku szóstego sezonu programu. Rynkowy udział TVN7 ukształtował się na poziomie 2,59 proc. w gronie wszystkich widzów, 4,19 proc. w grupie 16-49 oraz 3,73 proc. w grupie 16-59- wynika z danych Nielsen Audience Measurement, do których dotarł portal Wirtualnemedia.pl.

Od października program będzie nadawany na antenie TVN7 nie od poniedziałku do piątku o godz. 20, tylko od poniedziałku do czwartku.

„Hotel Paradise” został oryginalnie stworzony dla amerykańskiej telewizji Fox. Grupa singli mieszkająca w luksusowym hotelowym kurorcie (w tym roku w Kolumbii) w każdym tygodniu musi łączyć się w pary i wspólnie dzielić pokój hotelowy. Pozostała jedna osoba musi sparować się w następnym odcinku, albo opuścić kurort. W to miejsce pojawia się nowy uczestnik. Program prowadzi Klaudia El Dursi.

Z danych Nielsena wynika, że udział TVN7 w grupie 4+ w 2022 roku wyniósł 3,07 proc., a w grupie 16-49 było to 3,92 proc.

Dołącz do dyskusji: Uczestnik „Hotelu Paradise” okazał się bratem menadżera TVN

30 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Liverpool2005
Nie dziwi mnie jak wygra program , ciekawe czy to będzie przypadek !?
odpowiedź
User
loepki
Ja tylko przypominam że krytykowanie Wolnych Mediów za cokolwiek to woda na młyn dla pisuaru. A TVN jest jak tlen. Za ten tekst będziecie, w Wolnej Polsce, rozliczeni.
odpowiedź
User
Brejzole
No niemożliwe... oni by tak nie zrobili
odpowiedź