SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Sukces ComArchu

ComArch wygrał przetarg rządowy w Czechach

ComArch podpisał z Czeską Inspekcją Handlu umowę na realizację projektu informatycznego finansowanego ze środków pomocowych PHARE, który wzmocni nadzór i bezpieczeństwo rynku handlowego w Czechach. System informatyczny wdrożony przez ComArch będzie oparty o specjalistyczną bazę danych i umożliwi komunikację tradycyjną i mobilną pomiędzy centralą, oddziałami regionalnymi, oraz pracownikami terenowymi inspektoratu. Jest to pierwsza  umowa eksportowa ComArch z europejską administracją publiczną.

Zadaniem systemu bezpośrednio podłączonego do podobnych systemów informatycznych funkcjonujących w innych krajach Unii Europejskiej, będzie między innymi gromadzenie wszystkich danych na temat rynku handlowego w Czechach, kontrolowanie dopuszczania nowych produktów do obrotu handlowego, czy wspomaganie ochrony praw autorskich. Z systemu opartego o mobilne systemy komunikacji, korzystać będzie ponad 400 terenowych pracowników Czeskiej Inspekcji Handlowej bezpośrednio kontrolujących rynek. Celem ogólnym projektu zdefiniowanym przez czeskie Ministerstwo Przemysłu i Handlu jest dostosowanie rynku lokalnego do standardów Unii Europejskiej i poprawienie jego konkurencyjności w poszerzonej Unii Europejskiej.

Aleksandra Targosz, Kierownik Biura Projektów Międzynarodowych, odpowiedzialna za przetarg z Czeską Inspekcją Handlu: „Wygrany przetarg rządowy w Czechach, w tak trudnym obszarze jak zamówienia publiczne, to bardzo poważny sygnał potwierdzający potencjał konkurencyjny ComArch na rynkach międzynarodowych. Ciekawa propozycja technologiczna, oraz bardzo dobra merytorycznie oferta, pozwoliła nam nie tylko na spełnienie wszelkich procedur formalnych i osobno obowiązujących w Czechach regulacji prawnych, ale również skutecznie walczyć z lokalną konkurencją firm informatycznych.”

Czeska Inspekcja Handlu posiada 14 oddziałów regionalnych i zatrudnia ponad 500 osób, które zostaną odpowiednio przeszkolona przez ComArch i przygotowana do użytkowania nowego systemu.

Jest to drugi przetarg rządowy, wygrany przez ComArch na międzynarodowym rynku. W czerwcu 2003, ComArch podpisał wygrał przetarg publiczny w Stanach Zjednoczonych na wdrożenie systemów do rozliczania i monitorowania sieci telekomunikacyjnej jednostek rządowych w Stanie Waszyngton. ComArch ma na swoim koncie realizację licznych projektów finansowanych z funduszy PHARE na polskim rynku. W 2004 roku przychody z sektora administracji publicznej powinny wzrosnąć o 20% do ok. 100 mln zł.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Sukces ComArchu

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl