SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Tomasz Sakiewicz zarzuca „Wiadomościom” cenzurowanie „GPC” i promowanie Karnowskich. Michał Karnowski: słaby atak na Paczuską

Redaktor naczelny „Gazety Polskiej” i „Gazety Polskiej Codziennie” Tomasz Sakiewicz skrytykował „Wiadomości” TVP1 za niepodanie uzyskanych przez „GPC” informacji o wynikach sekcji zwłok Lecha i Marii Kaczyńskich. Broniącemu tej decyzji Michałowi Karnowskiemu odpowiedział: „Niezależność nie polega na wiecznym promowaniu Karnowskich”. - Tak jak odpowiedzialność i rozsądek nie polega na jeździe po Marzenie Paczuskiej, bo newsa nie puściła. Słabe - skomentował Karnowski.

Michał Karnowski i Tomasz Sakiewicz, fot. TV RepublikaArticle

W sobotnim wydaniu „Gazety Polskiej Codziennie” znalazły się nieoficjalne informacje o wstępnych wynikach sekcji ciał Lecha i Marii Kaczyńskich ekshumowanych kilka dni temu. - Wyniki badań sekcji zwłok pary prezydenckiej jednoznacznie wskazują na to, że samolot Tu-154M, którym leciała delegacja do Katynia 10 kwietnia 2010 r., uderzył w ziemię kołami, a nie jak podaje wersja MAK-u i raport Jerzego Millera, w pozycji odwróconej. Ustalenia polskich i zagranicznych biegłych potwierdzają zeznania naocznych świadków wydarzenia - napisano w dzienniku.

- Informacje o wynikach sekcji zwłok pary prezydenckiej Republika dała jako pierwsza, Polsat i TVN na razie milczą. Zobaczymy w „Wiadomościach” - napisał w sobotę po godz. 19 na Twitterze Tomasz Sakiewicz, Redaktor naczelny „Gazety Polskiej” i „Gazety Polskiej Codziennie” oraz członek zarządu TV Republika. - „Wiadomości” oczywiście też ocenzurowały informację o sekcji zwłok prezydenta. „Wiadomościami” kieruje Marzena Paczuska - napisał zaraz po zakończeniu głównego wydania programu TVP1.

- Czekam na publikację oficjalnych wyników badań przez prokuraturę. Dotychczasowe, liczne przecieki nie potwierdzały się - odpowiedziała mu Marzena Paczuska. - Akurat nasze źródła od lat się potwierdzały chodzi o „Gazetę Polską” i Pani układy z jedną z grup medialnych. A wypowiedź Trumpa o tupolewie ocenzurowana przez „Wiadomości” też wymagała specjalnego potwierdzenia - skomentował to Sakiewicz („GPC” i TV Republika parę dni temu opisywały deklarację Donalda Trumpa, że pomoże Polsce odzyskać wrak tupolewa).

 

 

Do wymiany zdań włączył się Michał Karnowski, członek zarządu spółki Fratria wydającej m.in. „W Sieci” i wPolityce.pl. - Popieram apel, by gry zakończyć. „Wiadomości” są atakowane za niezależność, trzeba je wspierać - stwierdził, odnosząc się do wpisu innego użytkownika, że Tomasz Sakiewicz „od dłuższego czasu prowadzi jakąś dziwną grę wokół „Wiadomości” i TVP. - Niezależność nie polega na wiecznym promowaniu Karnowskich - odpowiedział na to naczelny „GP” i „GPC”. - Zgoda. Tak jak odpowiedzialność i rozsądek nie polega na jeździe po Marzenie Paczuskiej, bo newsa nie puściła. Słabe - skomentował Michał Karnowski.

Sakiewicz zwrócił na to uwagę, że informacji o wstępnych wynikach sekcji zwłok pary prezydenckiej nie podało też wPolityce.pl, więc gdyby nie ustalenia dziennikarzy „GPC”, nic by o tym nie wiedziano. - Trzeba podkreślić, że TVP Info i ich portal podali wyniki sekcji zwłok. Więc problem nie dotyczy całej telewizji - zaznaczył Tomasz Sakiewicz.


Dziennikarze „Gazety Polskiej” i „Gazety Polskiej Codziennie” oraz „W Sieci” i wPolityce.pl poprzednio spierali się na temat Telewizji Polskiej (głównie jej programów informacyjnych i publicystycznych) na początku sierpnia br., kiedy Rada Mediów Narodowych odwołała Jacka Kurskiego z funkcji prezesa TVP, odwlekając wejście w życie tej decyzji do zakończenia konkursu na to stanowisko. Kurski wygrał konkurs i dalej kieruje firmą.


Publicyści „GP” i „GPC” krytykowali to, jak Telewizją Polską zarządza Jacek Kurski (Tomasz Sakiewicz zarzucił mu, że rozmontowuje zespół TV Republika), na co Michał Karnowski ocenił, że w ten sposób podważają władzę Jarosława Kaczyńskiego, a Marek Pyza - że pracownicy sami odchodzą z TV Republika, bo nie są tam doceniani. Jerzy Targalski zasugerował, że Michał Karnowski i Grzegorz Bierecki poprzez swoją spółkę Syssitia będą produkować programy dla TVP, czemu Karnowski stanowczo zaprzeczył.

Od września br. swój program „Południk Wildsteina” w TVP2 prowadzi publicysta „W Sieci” Bronisław Wildstein, a w TVP Info pokazywany jest „Salon dziennikarski”, w którym prowadzącymi i gośćmi są głównie dziennikarze tego tygodnika. Z kolei swój magazyn śledczy w TVP1 ma dziennikarka „Gazety Polskiej” Anita Gargas.

Dołącz do dyskusji: Tomasz Sakiewicz zarzuca „Wiadomościom” cenzurowanie „GPC” i promowanie Karnowskich. Michał Karnowski: słaby atak na Paczuską

33 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
anty
O jak miło. Gryźcie się, gryźcie ile wlezie.
odpowiedź
User
Nicki
Prawica razem ale nie tym razem
odpowiedź
User
Ratunku!
OdKurzmy TVP jak najszybciej bo oglądalność już jest -13.... Niech ktoś przetnie tę farsę.... i zero odpowiedzialności za zniszczenie TVP!!!!!!!!
odpowiedź