SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

TVN kupuje TVN 24

Transakcja zakupu TVN24 przez TVN zakończona

TVN Sp. z o.o. poinformowała o zakupie TVN 24 Sp. z o.o. od Grupy ITI. Kwota transakcji to 35 mln euro.

- Przejęcie TVN 24 zapewni nam pozycję głównego dostawcy serwisów informacyjnych w Polsce. Dzięki transakcji zdobędziemy silne zaplecze, które umożliwi nam uruchamianie kolejnych kanałów tematycznych oraz pozwoli na zwiększenie sprzedaży przy jednoczesnej redukcji kosztów - powiedział Piotr Walter, Prezes TVN.

TVN24 jest obecnie jedynym całodobowym kanałem informacyjnym w Polsce, który emituje krajowe i zagraniczne serwisy informacyjne oraz programy publicystyczne cieszące się zainteresowaniem polskich widzów. W maju 2003 r. Telewizja TVN 24 uruchomiła pierwszy polski kanał poświęcony pogodzie, TVN Meteo, a w grudniu 2003 r. - kanał TVN Turbo, pierwszy w Polsce kanał o tematyce motoryzacyjnej. Poza wpływami z abonamentu, TVN24 generuje przychody z tytułu udostępniania czasu antenowego oraz przychody ze sponsoringu. Przychody za sprzedaży TVN 24 za 2003 r. wyniosły 43,8 mln zł. Zgodnie z danymi AGB, w ciągu dnia kanał ten jest oglądany średnio przez 2,5 mln widzów. Kanał TVN 24 jest dostępny w sieciach kablowych oraz za pośrednictwem cyfrowych platform satelitarnych i dociera do 3,9 mln gospodarstw domowych.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: TVN kupuje TVN 24

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl