SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

TVP "dba o sztukę"

Umowa o współpracy Telewizji Polskiej i Akademii Sztuk Pięknych

Wczoraj w siedzibie Telewizji Polskiej podpisane zostało porozumienie o współpracy między Telewizją Polską S.A. i Akademią Sztuk Pięknych w Warszawie. TVP reprezentował prezes Zarządu Jan Dworak, a ASP  J.M. Rektor  Adam Myjak.

Celem zawartej umowy - mającej charakter listu intencyjnego - jest otwarcie szerokiej współpracy pomiędzy TVP i ASP. Tego typu porozumienie podpisywane jest po raz pierwszy.

W ramach porozumienia przewiduje się  pozyskanie do współpracy z Telewizją Polską wykwalifikowanych kadr artystycznych. Telewizja liczy także na współdziałanie ASP przy organizacji i przeprowadzaniu postępowań konkursowych dla projektów twórczych w TVP, a także współdziałanie w zakresie produkcji projektów artystycznych i edukacyjnych. TVP  udostępni  studentom Uczelni  najnowocześniejsze techniki i technologie audiowizualne, dostępne w telewizji publicznej.  Umożliwi także  odbycie studentom ASP praktyk i szkoleń warsztatowych w zakresie najnowszych metod wytwarzania programu telewizyjnego.

Realizację umowy - z ramienia TVP - będzie nadzorowało Centrum Strategii - Akademia Telewizyjna.

W 2004 roku ASP obchodzi Jubileusz 100-lecia swojego istnienia. Z  tej okazji  Telewizja Polska przygotowała specjalne reportaże.  Obchody relacjonują TVP2 i TV Polonia.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: TVP "dba o sztukę"

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl